Dnes má svátek Leoš , zítra slaví Květa .

Ptáme se Vás:

Jak dopadnou čeští hokejisté na olympiádě v Pchjongčchangu?
 

rka_mase_letk

Krimi novinky:

 • Bolavý zub zastavil kamion a pomohli strážníci… Každý, kdo zažil bolest zubů, ví, jak umí být nepříjemná. Nesnesitelná bolest zubu dokonce zastavila i kamion mířící od Chrudimi do Pardubic, jeho ři...

  Celý článek...
 • Policisté z polabinského obvodního oddělení řeší oznámení týkající se poškození majetku, kterého se měl dopustit přítel poškozené. 

  Sedmatřicetiletý muž přišel dle oznamovatelky do jejího b...

  Celý článek...
 • V prvních hodinách nového roku došlo k vážné rodinné události v Dašicích na Pardubicku.

  Devětačtyřicetiletý syn zde fyzicky napadl své rodiče. K události došlo poté, co se muž v podnapilém ...

  Celý článek...
 • Kriminalisté obvinili manželskou dvojici, která měla obchodovat prostřednictvím internetu, zboží i přes obdržené platby nezasílala a peníze si ponechala pro svůj prospěch. 

  Celý článek...

Kočka Bulváru

koÄka bulvaru 2.jpg

Očima Miloše Spáčila

 • Už je to pár let, co jsem zahodil cigaretu, kterou jsem nahradil její elektronickou alternativou. Ta stará, tabáková, mi už ani nechutná, dokonce mi smrdí. Ale starýho psa novým kouskům nenaučíš, přírodní tabák je prostě přírodní tabák, takže občas pobafávám dýmku. Žádný Taras Bulba ani Krakonošova směs, prostě si…

  Celý článek...
Bulvár
Trefa do hejtmana vol. I

Hejtman_Martin_NetolickNa podzim budete jako lídr kandidátky sociální demokracie obhajovat křeslo hejtmana. Jak velkou naději si dáváte? Na kolik procent podle vás na postu hejtmana zůstanete?

Jsem přesvědčený, že stejně jako ve fyzice i v politice platí zákon zachování energie. Funkci hejtmana jsem se snažil věnovat maximálně, jak to jen jde. Jsem přesvědčený, že volební období bylo mimořádně úspěšné. Podařilo se realizovat věci, které se dlouho odkládaly. Opravené silnice, nové přístroje v nemocnicích nebo energetické úspory ve školách a dalších zařízeních ocení všichni, kteří využívají služby zajišťované Pardubickým krajem. Rekordní investice za celou dobu existence krajů snad hovoří za své. Naopak ale bych byl velmi nerad, kdyby byla politika a práce pro kraj zužována jen na to, jestli ten či onen bude vykonávat nějakou funkci. Není a nesmí to být honba za korytem, ale naopak je nezbytné k volbám přistupovat s pokorou. Nechci proto odhadovat výsledek. To dělají jiní, kteří se již ve funkci hejtmana cítí.

 

Podle průzkumů to v našem kraji bude souboj vás, vašeho prvního náměstka Línka a náměstka pardubického primátora Řehounka. Koho z těch dvou vnímáte jako silnějšího soupeře?

Volební průzkumy jsou jedna věc, realita samotné volby je věc druhá. Rozhodně však ani jednoho z nich nepovažuji za soupeře, ale spíše za potenciálního partnera pro budoucí spolupráci. Pokud to oba pánové s Pardubickým krajem myslí dobře, budou stejně jako já hledat stabilní řešení. Roman Línek je zkušený regionální politik, který pracuje pro náš kraj už šestnáct let. Naopak Jan Řehounek je v politice stejně jako já relativně nováček. Myslím ale, že každý rozumný politik ocení zkušenost svých potenciálních spolupracovníků. Proto jsem zastáncem rozumné dohody, která v našem kraji byla minimálně v posledních osmi letech samozřejmostí.

Je někdo na kandidátkách v kraji, kdo by mohl být černým koněm? Někdo, o kom si myslíte, že by mohl překvapit?

Každý může překvapit. A já mám překvapení velmi rád. Myslím, že bychom ale neměli řešit personální otázky předčasně. Bavme se o tom, co náš kraj potřebuje a co pro realizaci cílů můžeme udělat. Jestli volby vnímáme jen jako boj o vliv, pak je něco špatně. Chci, aby to byla soutěž o přístup k řešení problémů, nikoliv honba za korytem. V té chvíli bych totiž zvažoval, jestli bych vůbec chtěl být její součástí. Očekává se, že v celé republice bude největším soupeřem vaší sociální demokracie Babišovo hnutí ANO. Stále více se také sociální demokraté vůči hnutí ANO vymezují. Jaký máte k tomuto subjektu vztah vy osobně?

Byť to může znít jako klišé, tak na lokální a regionální úrovni bychom neměli rozlišovat, zda je strana oranžová, modrá nebo zelená. Nemocnice v kraji totiž není pravicová nebo levicová, stejně jako ředitele školy nezajímá, jestli dostane zateplení školy od pravice nebo levice. Politik by měl mít bez ohledu na svou politickou příslušnost alespoň jednu vlastnost, a tou je odvaha. Projekty se často mohou realizovat, pokud jdeme do únosného rizika a jsme schopni počítat, co si můžeme dovolit. S čistým svědomím proto říkám, že náš kraj je minimálně v posledním období manažersky řízen, a to velmi dobře.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Aktuální číslo

paparazzi bulváru zasahují:

Online čtenáři:

Právě připojeni - hostů: 29 

Upozorňování

Je nutné vyplnit e-mail a alespoň jednu událost, na kterou se má upozorňovat.

E-mail *
Upozornění na nový soubor
Upozornění na nový článek
Upozornění na nový archiv

TREFA

 • Miloš Říha, hokejový trenér

  riha


  Jak s odstupem hodnotíte, pane trenére, svoje letošní účinkování u pardubického klubu? Jak hodnotíte výsledek, kterého mužstvo nakonec dosáhlo? Jirka, Pardubice

  Na jednu stranu tým dosáhl toho, čeho dosáhnout…

  Celý článek...

banner-suska

Náš Facebook

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Paparazzi Bulváru zasahují:

BLV Paparazzi 2.jpg