Dnes má svátek Viola , zítra slaví Filip .

Ptáme se Vás:

Jak dopadnou čeští hokejisté na olympiádě v Pchjongčchangu?
 

rka_mase_letk

Krimi novinky:

 • Bolavý zub zastavil kamion a pomohli strážníci… Každý, kdo zažil bolest zubů, ví, jak umí být nepříjemná. Nesnesitelná bolest zubu dokonce zastavila i kamion mířící od Chrudimi do Pardubic, jeho ři...

  Celý článek...
 • Policisté z polabinského obvodního oddělení řeší oznámení týkající se poškození majetku, kterého se měl dopustit přítel poškozené. 

  Sedmatřicetiletý muž přišel dle oznamovatelky do jejího b...

  Celý článek...
 • V prvních hodinách nového roku došlo k vážné rodinné události v Dašicích na Pardubicku.

  Devětačtyřicetiletý syn zde fyzicky napadl své rodiče. K události došlo poté, co se muž v podnapilém ...

  Celý článek...
 • Kriminalisté obvinili manželskou dvojici, která měla obchodovat prostřednictvím internetu, zboží i přes obdržené platby nezasílala a peníze si ponechala pro svůj prospěch. 

  Celý článek...

Kočka Bulváru

DSC_0907_web.jpg

Očima Miloše Spáčila

 • Už je to pár let, co jsem zahodil cigaretu, kterou jsem nahradil její elektronickou alternativou. Ta stará, tabáková, mi už ani nechutná, dokonce mi smrdí. Ale starýho psa novým kouskům nenaučíš, přírodní tabák je prostě přírodní tabák, takže občas pobafávám dýmku. Žádný Taras Bulba ani Krakonošova směs, prostě si…

  Celý článek...
Bulvár
Chrudim a Stolany spojuje nová silnice

altVíce než dva kilometry silnice mezi Chrudimí a obcí Stolany spojuje modernizovaná komunikace. V uplynulých týdnech dostala nový „koberec“, kvalitnější materiál se ukrývá i pod povrchem. Pardubický kraj do modernizace investoval téměř 21 milionů korun.

 

Modernizace se týkala silnice III/34019 z Chrudimi do Stolan. Ta byla pro účely projektu rozdělena hned do tří částí. Stavbaři pracovali v úsecích mezi Chrudimí a Sobětuchy a od křižovatky se silnicí III/34017 dále do Stolan. Samostatně byla řešena křižovatka Vrcha. Celková délka modernizovaného úseku byla téměř dva a půl kilometru. Této aktivitě předcházela ještě v roce 2014 modernizace silnice – Škroupovy ulice v Chrudimi v celkové hodnotě téměř 6 milionů korun s délkou úseku přes 500 m. Akce navazovala na výstavbu kanalizace a tak je modernizován poměrně ucelený úsek. „Všichni víme, jak je silniční síť v Pardubickém kraji poddimenzovaná a že investiční injekci potřebuje mnoho úseků silnic. Bohužel Pardubický kraj coby investor nedisponuje nekonečnými finančními prostředky. Ale i takové investice jako v případě této silnice jsou střípkem v mozaice modernizací krajské silniční sítě. Buďme za to rádi,“ prohlásil náměstek hejtmana Pardubického kraje zodpovědný za dopravu Jaromír Dušek.

Dodavatelem stavby byla společnost SaM silnice a mosty a.s. „Stavby jsme stihly v termínu za velmi dobré spolupráce se samosprávami obcí i Správa a údržbou silnic Pardubického kraje. Nic nás nepřekvapilo, vše šlo podle plánu,“ okomentoval průběh prací Bedřich Kramer, vedoucí odštěpného závodu S a M Česká Lípa a.s.

Modernizace komunikace spočívala ke zvýšení únosnosti vozovky za použití metody reprofilace neúnosných okrajů silnice za studena. Jde o relativně novou technologii, kterou jako pilotní projekt v roce 2014 odzkoušela Správa a údržba silnic Pardubického kraje. „Spočívá v odstranění starých vrstev vozovky a stabilizace konstrukční vrstvy. V podkladní vrstvě je využita živičná směs s přísadou gumy. To je také nová technologie,“ popsal využité metody ředitel Správy a údržby silnic Pardubického kraje Miroslav Němec. Vozovka samozřejmě dostala i nový živičný povrch. Součástí stavby byla také oprava odvodnění a silničního příslušenství, tedy i bezpečnostních prvků.

PR

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Aktuální číslo

paparazzi bulváru zasahují:

Online čtenáři:

Právě připojeni - hostů: 59 

Upozorňování

Je nutné vyplnit e-mail a alespoň jednu událost, na kterou se má upozorňovat.

E-mail *
Upozornění na nový soubor
Upozornění na nový článek
Upozornění na nový archiv

TREFA

 • Miloš Říha, hokejový trenér

  riha


  Jak s odstupem hodnotíte, pane trenére, svoje letošní účinkování u pardubického klubu? Jak hodnotíte výsledek, kterého mužstvo nakonec dosáhlo? Jirka, Pardubice

  Na jednu stranu tým dosáhl toho, čeho dosáhnout…

  Celý článek...

banner-suska

Náš Facebook

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Paparazzi Bulváru zasahují:

BLV Paparazzi.jpg