Dnes má svátek Viola , zítra slaví Filip .

Ptáme se Vás:

Jak dopadnou čeští hokejisté na olympiádě v Pchjongčchangu?
 

rka_mase_letk

Krimi novinky:

 • Bolavý zub zastavil kamion a pomohli strážníci… Každý, kdo zažil bolest zubů, ví, jak umí být nepříjemná. Nesnesitelná bolest zubu dokonce zastavila i kamion mířící od Chrudimi do Pardubic, jeho ři...

  Celý článek...
 • Policisté z polabinského obvodního oddělení řeší oznámení týkající se poškození majetku, kterého se měl dopustit přítel poškozené. 

  Sedmatřicetiletý muž přišel dle oznamovatelky do jejího b...

  Celý článek...
 • V prvních hodinách nového roku došlo k vážné rodinné události v Dašicích na Pardubicku.

  Devětačtyřicetiletý syn zde fyzicky napadl své rodiče. K události došlo poté, co se muž v podnapilém ...

  Celý článek...
 • Kriminalisté obvinili manželskou dvojici, která měla obchodovat prostřednictvím internetu, zboží i přes obdržené platby nezasílala a peníze si ponechala pro svůj prospěch. 

  Celý článek...

Kočka Bulváru

kocka_bulvaru.jpg

Očima Miloše Spáčila

 • Už je to pár let, co jsem zahodil cigaretu, kterou jsem nahradil její elektronickou alternativou. Ta stará, tabáková, mi už ani nechutná, dokonce mi smrdí. Ale starýho psa novým kouskům nenaučíš, přírodní tabák je prostě přírodní tabák, takže občas pobafávám dýmku. Žádný Taras Bulba ani Krakonošova směs, prostě si…

  Celý článek...
Bulvár
Vliv dopravních staveb na životní prostředí – ústřední téma pro dopraváky

pracovn_setkn_Pk_SS_1_NmecDuek-1_400x277Nová EIA, tedy posouzení vlivu stavby na životní prostředí, zablokovala všechny módy dopravy. Alespoň tak by se daly jednoduše shrnout výstupy dalšího pravidelného pracovního jednání organizací a firem pracujících v oboru dopravy. To svolal náměstek hejtmana Pardubického kraje Jaromír Dušek ve spolupráci se Správou a údržbou silnic Pardubického kraje.

 

 

Novela zákona o posouzení vlivu stavby na životní prostředí zpozdí až sto projektů na silnicích, železnicích, ale i na vodě. Některé z akcí se dokonce budou muset vrátit úplně na počátek příprav. Týká se to také klíčové komunikace pro Pardubický kraj – dálnice D35. „Nadějí je, že alespoň první úseky z Opatovic do Časů a následně do Ostrova dostanou výjimku Evropské komise. Pak by Ředitelství silnic a dálnic ČR mohlo začít stavět, jinak v přípravě ztratíme minimálně jeden rok,“ řekl po pracovním jednání náměstek hejtmana Pardubického kraje zodpovědný za dopravu Jaromír Dušek. Ocenil přístup pardubického ŘSD, které v přípravách staveb nepřestalo a i nadále vykupuje pozemky a chystá se vypsat výběrové řízení na dodavatele záchranného archeologického průzkumu. „Dálnice D35 se velmi těsně dotýkají i krajské projekty, zejména přivaděčů a obchvatů u Rokytna či Dašic. Naše Správa a údržba silnic Pardubického kraje zadala zpracování uceleného pohledu na všechny přivaděče a také zkoumá ekonomickou náročnost staveb. Tady jednáme s ministerstvem dopravy i se Státním fondem dopravní infrastruktury o dotaci na tyto práce,“ dodal Dušek.

Pardubický kraj v letošním roce na svých silnicích II. a III. třídy proinvestuje téměř 100 milionů korun. Do konce roku bude prostavěno dalších 300 milionů korun, v „šuplíku“ má ale připravené další projekty za téměř 400 milionů korun. „Chceme být připraveni. Pokud by se do konce roku našly další finanční prostředky, můžeme okamžitě začít s realizací staveb. Zároveň nám tento zásobník umožní zahájit investiční projekty hned na jaře příštího roku a nebudeme muset čekat až do léta nebo dokonce podzimu,“ vysvětlil ředitel Správy a údržby silnic Pardubického kraje Miroslav Němec, který účastníky pracovního jednání informoval i o naplňování memoranda mezi vládou a Foxconnem, které specifikuje potřeby v dopravě, logistice, ale třeba i školství, anebo o přípravě dopravního uzlu Pardubice. „Připravujeme vizualizaci tohoto projektu, o které budeme jednat se všemi dotčenými subjekty, potencionálními poskytovateli dotace a investory,“ dodal Němec.

Krajští silničáři aktuálně řeší také revitalizaci aleje v blízkosti Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem, kde je zapotřebí velmi citlivý přístup mimo jiné s ohledem na evropský význam tohoto místa, stejně jako u oprav mostu v nedalekých Řečanech nad Labem. „V úseku od Přelouče do Pardubic není jediný most v pořádku. Kromě Řečan musíme také řešit most ve Valech, kde se to ale snažíme řešit v rámci projektu zesplavnění Labe ve spolupráci Ministerstvem dopravy ČR a s Ředitelstvím vodních cest ČR. Pokud máme most budovat nový, měl by už počítat s možnou budoucí dopravou na Labi,“ doplnil ředitel krajských silničářů Miroslav Němec.

Jenže se zesplavněním Labe jsou další problémy. Kromě komplikovaných jednání se plavebního stupně Přelouč dotkla také novela tzv. EIA, a přestože je na stavbu již vydáno územní rozhodnutí a stavební povolení, musí se začít s přípravami od začátku.

EIA zablokovala také například přípravu odhlučnění železniční trati v Brandýse nad Labem. Je to jeden z mnoha projektů, které připravuje Správa železniční dopravní cesty v Pardubickém kraji. Pokračují také přípravy na další zdvoukolejnění trati z Pardubic do Hradce Králové, konkrétně v úseku Rosice nad Labem, či železničního uzlu v České Třebové.

Posledním diskutovaným módem dopravy byla přeprava letecká. Zástupci podnikatelské sféry na jednání dostali informaci o zahájení výstavby nového odbavovacího terminálu, ale také o uvažovaném rozvoji kusové přepravy.

PR

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Aktuální číslo

paparazzi bulváru zasahují:

Online čtenáři:

Právě připojeni - hostů: 58 

Upozorňování

Je nutné vyplnit e-mail a alespoň jednu událost, na kterou se má upozorňovat.

E-mail *
Upozornění na nový soubor
Upozornění na nový článek
Upozornění na nový archiv

TREFA

 • Miloš Říha, hokejový trenér

  riha


  Jak s odstupem hodnotíte, pane trenére, svoje letošní účinkování u pardubického klubu? Jak hodnotíte výsledek, kterého mužstvo nakonec dosáhlo? Jirka, Pardubice

  Na jednu stranu tým dosáhl toho, čeho dosáhnout…

  Celý článek...

banner-suska

Náš Facebook

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Paparazzi Bulváru zasahují:

BLV Paparazzi 2.jpg