Dnes má svátek Viola , zítra slaví Filip .

Ptáme se Vás:

Jak dopadnou čeští hokejisté na olympiádě v Pchjongčchangu?
 

rka_mase_letk

Krimi novinky:

 • Bolavý zub zastavil kamion a pomohli strážníci… Každý, kdo zažil bolest zubů, ví, jak umí být nepříjemná. Nesnesitelná bolest zubu dokonce zastavila i kamion mířící od Chrudimi do Pardubic, jeho ři...

  Celý článek...
 • Policisté z polabinského obvodního oddělení řeší oznámení týkající se poškození majetku, kterého se měl dopustit přítel poškozené. 

  Sedmatřicetiletý muž přišel dle oznamovatelky do jejího b...

  Celý článek...
 • V prvních hodinách nového roku došlo k vážné rodinné události v Dašicích na Pardubicku.

  Devětačtyřicetiletý syn zde fyzicky napadl své rodiče. K události došlo poté, co se muž v podnapilém ...

  Celý článek...
 • Kriminalisté obvinili manželskou dvojici, která měla obchodovat prostřednictvím internetu, zboží i přes obdržené platby nezasílala a peníze si ponechala pro svůj prospěch. 

  Celý článek...

Kočka Bulváru

kocka.jpg

Očima Miloše Spáčila

 • Už je to pár let, co jsem zahodil cigaretu, kterou jsem nahradil její elektronickou alternativou. Ta stará, tabáková, mi už ani nechutná, dokonce mi smrdí. Ale starýho psa novým kouskům nenaučíš, přírodní tabák je prostě přírodní tabák, takže občas pobafávám dýmku. Žádný Taras Bulba ani Krakonošova směs, prostě si…

  Celý článek...
Bulvár
Letní kino otevřel Renč s Baarovou

3Jestli se něčím před jinými městy můžeme chlubit, je to bezesporu letní kino. Každoletní projekci špičkových bijáků, která je pro diváka zdarma, snad nikdo jiný nemá. Za deset let fungování téhle bezesporu největší kulturní akce regionu si Pardubické letní kino Pernštejn oblíbily desetitisíce lidí, kteří si jeho projekce budou vychutnávat i během letošních prázdnin.

 

Kromě davů diváků přitahuje letní kino i osobnosti. V uplynulých letech sem přijeli například Fero Fenič, Jan Svěrák, Zdeněk Troška, Juraj Herz a spousta dalších. Letos sezónu Pardubického letního kina Pernštejn otevře režisér Filip Renč, který bude nejenom jeho prvním hostem, ale také zároveň partnerem celého jednáctého ročníku. Do města perníku  přivezl svůj zatím poslední film Lída Baarová.

Renč ale nebude jedinou osobností, která přijede mezi diváky letního kina. Do Pardubic zamíří během léta i náčelník žlutých trabantů Dan Přibáň, který s sebou vezme cestopisný snímek Trabantem do posledního dechu. „Těší nás, že se k nám tvůrci filmů rádi vracejí. Snad i to je pro nás důkaz, že naše snaha vytvářet v Pardubicích každé léto příjemné prostředí, není zcela marná,“ říká k tomu pořadatel kina Tomáš Drechsler.

A přestože se do Pardubického letního kina Pernštejn chodí na osobnosti, dobré pivo a chutné občerstvení, hlavním cílem diváků jsou pochopitelně filmy. Letos se program kina filmovými peckami doslova hemží. Quentin Tarantino a Osm hrozných, Tomáš Weinreb, Petr Kazda a Já, Olga Hepnarová, Jan Pachl a Ganster Ka, Jan Prušinovský a Kobry a užovky nebo Danny Boyle a Steve Jobs, to je jen malý výčet trháků, ze kterých mohou diváci kina vybírat. „Každý rok klademe důraz na to, aby si z naší nabídky vybral každý. Proto máme dětské středy nebo srpnové projekce z dílny HBO, které se nikde jinde na promítací plátno nedostanou,“ dodává Drechsler.

Z bohatého programu, jehož kompletní podobu najdete na www.letni-kino.cz, si svojí dávku letních filmových projekcí vybere úplně každý. Pak zbývá už jen dorazit do prostoru vedle pardubického skateparku a pod hvězdnou oblohou se nechat hýčkat kinematografickými pochoutkami. (red)

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Aktuální číslo

paparazzi bulváru zasahují:

Online čtenáři:

Právě připojeni - hostů: 57 

Upozorňování

Je nutné vyplnit e-mail a alespoň jednu událost, na kterou se má upozorňovat.

E-mail *
Upozornění na nový soubor
Upozornění na nový článek
Upozornění na nový archiv

TREFA

 • Miloš Říha, hokejový trenér

  riha


  Jak s odstupem hodnotíte, pane trenére, svoje letošní účinkování u pardubického klubu? Jak hodnotíte výsledek, kterého mužstvo nakonec dosáhlo? Jirka, Pardubice

  Na jednu stranu tým dosáhl toho, čeho dosáhnout…

  Celý článek...

banner-suska

Náš Facebook

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Paparazzi Bulváru zasahují:

hasici-v-knihovne.jpg