Dnes má svátek Monika , zítra slaví Emil .

Ptáme se Vás:

Dáváte si novoroční předsevzetí?
 

rka_mase_letk

Krimi novinky:

 • Bolavý zub zastavil kamion a pomohli strážníci… Každý, kdo zažil bolest zubů, ví, jak umí být nepříjemná. Nesnesitelná bolest zubu dokonce zastavila i kamion mířící od Chrudimi do Pardubic, jeho ři...

  Celý článek...
 • Policisté z polabinského obvodního oddělení řeší oznámení týkající se poškození majetku, kterého se měl dopustit přítel poškozené. 

  Sedmatřicetiletý muž přišel dle oznamovatelky do jejího b...

  Celý článek...
 • V prvních hodinách nového roku došlo k vážné rodinné události v Dašicích na Pardubicku.

  Devětačtyřicetiletý syn zde fyzicky napadl své rodiče. K události došlo poté, co se muž v podnapilém ...

  Celý článek...
 • Kriminalisté obvinili manželskou dvojici, která měla obchodovat prostřednictvím internetu, zboží i přes obdržené platby nezasílala a peníze si ponechala pro svůj prospěch. 

  Celý článek...

Kočka Bulváru

kocka2.jpg

Očima Miloše Spáčila

 • Už je to pár let, co jsem zahodil cigaretu, kterou jsem nahradil její elektronickou alternativou. Ta stará, tabáková, mi už ani nechutná, dokonce mi smrdí. Ale starýho psa novým kouskům nenaučíš, přírodní tabák je prostě přírodní tabák, takže občas pobafávám dýmku. Žádný Taras Bulba ani Krakonošova směs, prostě si…

  Celý článek...
Bulvár
Trefa do Romana Línka

 

vezNa podzim vás čekají krajské volby, do kterých jdete jako lídr Koalice pro Pardubický kraj. Co bude vaše hlavní zbraň v předvolebním boji?

Program na příští čtyři roky zveřejníme až v srpnu. Nečekejte ale od našeho uskupení žádné populistické sliby a rádoby veselé hlášky. Naši kandidáti mají zkušenosti z komunální a regionální politiky a nechybí jim reálná vize. Budeme určitě stavět na tom, jak se nám podařilo stabilizovat zdravotnictví, bez afér úspěšně vyčerpat evropské fondy ve prospěch kraje, měnit k lepšímu sociální služby a výrazněji podpořit sport a cestovní ruch.

 

Odhadněte, prosím, konkrétně procentní volební výsledek Koalice pro Pardubický kraj.

Vždy jsme hráli o medaile, včetně té zlaté. Naplnit tento cíl letos znamená dostat mandát od občanů v pásmu kolem dvaceti procent.

 Pardubický kraj má tři favority na křeslo hejtmana. Vedle vás také současného hejtmana Martina Netolického a náměstka pardubického primátora Jana Řehounka. Který z těchto vašich soupeřů je podle vás silnější a proč?

Není mým zvykem glosovat soupeře. Všichni tři jsme rozdílní, a to jak věkem, osobní profesí, tak i mírou zkušeností z veřejné správy.

 

Pokud by po volbách před bylo rozhodování, zda krajskou koalici sestavovat se sociálními demokraty nebo s hnutím ANO, kdo by vám byl programově a názorově bližší?

Koalice se vytvářejí až po volbách. Obecně mohu říci, že při případném rozhodování by hrály velkou roli vlastní výsledky voleb a pak také zkušenosti ze vzájemné spolupráce a podpory programových priorit na vládní, krajské i komunální úrovni.

 

Odborníci odhadují, že letos se do krajských zastupitelstev dostane větší množství stran než obvykle. Jsou strany, se kterými už nyní jednoznačně vylučujete spolupráci?

S výjimkou KSČM není Koalice pro Pardubický kraj uzavřena spolupráci na úrovni krajské vlády s žádnou z dosud známých kandidujících stran.

 

Již šestnáct let působíte na vrcholných pozicích Pardubického kraje, stal jste se i prvním hejtmanem. Berete to jako svoji konkurenční výhodu nebo naopak nevýhodu?

Rozhodně to neberu jako hendikep. Nakonec jeden ze sloganů letošní kampaně Koalice pro Pardubický kraj bude „16 let s vámi“. Pardubický kraj je velkou částí mého života, znám skoro každý jeho kout a roky zkušeností při jeho správě mě vybavily potřebným nadhledem, který začátečníkovi přirozeně chybí. Navíc Koalice pro Pardubický kraj nejsem jenom já, tvoří ji i opakovaně volení starostové velkých i menších měst a obcí a další lidé, kteří už v životě něco předvedli a vědí, jak kraji i v budoucích letech pomáhat.

Jak bylo uvedeno výše, končíte ve vedení Pardubického kraje čtvrté volební období. Který z těchto čtyřletých cyklů byl pro kraj nebo pro vás nejlepší? Který považujete za nejúspěšnější?

Bezesporu první období po vzniku krajů v roce 2000 je neopakovatelné. Vše se tvořilo od nuly a já jsem rád, že jsem byl u toho a mohl to z pozice hejtmana výrazně ovlivnit. Všechna další období měla své plusy a mínusy. To, které právě končí, řadím pro jeho výsledky mezi ta úspěšnější.

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Aktuální číslo

paparazzi bulváru zasahují:

Online čtenáři:

Právě připojeni - hostů: 25 

Upozorňování

Je nutné vyplnit e-mail a alespoň jednu událost, na kterou se má upozorňovat.

E-mail *
Upozornění na nový soubor
Upozornění na nový článek
Upozornění na nový archiv

TREFA

 • Miloš Říha, hokejový trenér

  riha


  Jak s odstupem hodnotíte, pane trenére, svoje letošní účinkování u pardubického klubu? Jak hodnotíte výsledek, kterého mužstvo nakonec dosáhlo? Jirka, Pardubice

  Na jednu stranu tým dosáhl toho, čeho dosáhnout…

  Celý článek...

banner-suska

Náš Facebook

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Paparazzi Bulváru zasahují:

BLV Paparazzi.jpg