Dnes má svátek Oto , zítra slaví Jaroslav .

Ptáme se Vás:

Jak dopadnou čeští hokejisté na olympiádě v Pchjongčchangu?
 

rka_mase_letk

Krimi novinky:

 • Bolavý zub zastavil kamion a pomohli strážníci… Každý, kdo zažil bolest zubů, ví, jak umí být nepříjemná. Nesnesitelná bolest zubu dokonce zastavila i kamion mířící od Chrudimi do Pardubic, jeho ři...

  Celý článek...
 • Policisté z polabinského obvodního oddělení řeší oznámení týkající se poškození majetku, kterého se měl dopustit přítel poškozené. 

  Sedmatřicetiletý muž přišel dle oznamovatelky do jejího b...

  Celý článek...
 • V prvních hodinách nového roku došlo k vážné rodinné události v Dašicích na Pardubicku.

  Devětačtyřicetiletý syn zde fyzicky napadl své rodiče. K události došlo poté, co se muž v podnapilém ...

  Celý článek...
 • Kriminalisté obvinili manželskou dvojici, která měla obchodovat prostřednictvím internetu, zboží i přes obdržené platby nezasílala a peníze si ponechala pro svůj prospěch. 

  Celý článek...

Kočka Bulváru

koÄka bulvaru 2.jpg

Očima Miloše Spáčila

 • Už je to pár let, co jsem zahodil cigaretu, kterou jsem nahradil její elektronickou alternativou. Ta stará, tabáková, mi už ani nechutná, dokonce mi smrdí. Ale starýho psa novým kouskům nenaučíš, přírodní tabák je prostě přírodní tabák, takže občas pobafávám dýmku. Žádný Taras Bulba ani Krakonošova směs, prostě si…

  Celý článek...
Bulvár
Jednoho radního nechceme, řeklo ANO a odešlo do opozice

strankyDo krajského zastupitelstva v Pardubickém kraji se po volbách dostalo šest politických subjektů a přestože modelů na sestavení vládnoucí koalice bylo celkem dost, v úvahu připadaly v zásadě jen dva. Nakonec se upekl ten, který znamená, že ve volbách vítězné ANO odchází do opozičních lavic, kde bude sedět s komunisty.

 

Získat ve volbách největší počet hlasů ještě neznamená vládnout. O tom se na vlastní kůži v pondělí po volbách přesvědčil lídr kandidátky ANO Jan Řehounek. Přestože vedl kandidátku, jejíž dvanáct členů se do krajského zastupitelstva dostalo, měl za to získat jen jedno jediné křeslo v krajské radě. Sice celkem lákavý post náměstka hejtmana pro zdravotnictví, ale za vítězství ve volbách to pro Řehounka bylo přeci jen málo.

Volební matematika ale umožňovala použít otřepané heslo „vezmi nebo nech bejt“. Ve chvíli, kdy z tábora ANO přišla textovka, že nabídka na náměstka hejtmana a jeden zastupitelský výbor není zajímavá, poskládala se nová krajská koalice bez Řehounka. V ní se spojily dosud kraji vládnoucí ČSSD a Koalice pro Pardubický kraj s ODS a STANem. „Mrzí nás, že hnutí ANO nereflektovalo nabídku na účast v koalici a mrzí nás, že jsme na jednání s hnutím ANO téměř nemluvili o programových věcech,“ uvedl těsně před podpisem memoranda mezi novými koaličními partnery staronový hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD). Proč staronový? Protože koalice se domluvila, že právě post hejtmana bude patřit sociálním demokratům, zatímco křeslo vicehejtmana obsadí Koalice pro Pardubický kraj. I tam se tak objeví staronová tvář Romana Línka. Dalšího náměstka hejtmana bude mít ODS, krajskou radu pak ČSSD doplní dvěma radními, stejně jako KPK, po jednom dalším radním pak bude mít ODS a STAN.

Koaliční dohoda se má narodit do pěti pracovních dnů, kdy ji chtějí partneři podepsat. Brzy na to by se mohlo konat ustavující zasedání nového krajského zastupitelstva.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Aktuální číslo

paparazzi bulváru zasahují:

Online čtenáři:

Právě připojeni - hostů: 32 

Upozorňování

Je nutné vyplnit e-mail a alespoň jednu událost, na kterou se má upozorňovat.

E-mail *
Upozornění na nový soubor
Upozornění na nový článek
Upozornění na nový archiv

TREFA

 • Miloš Říha, hokejový trenér

  riha


  Jak s odstupem hodnotíte, pane trenére, svoje letošní účinkování u pardubického klubu? Jak hodnotíte výsledek, kterého mužstvo nakonec dosáhlo? Jirka, Pardubice

  Na jednu stranu tým dosáhl toho, čeho dosáhnout…

  Celý článek...

banner-suska

Náš Facebook

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Paparazzi Bulváru zasahují:

hasici-v-knihovne.jpg