Dnes má svátek Vendelín , zítra slaví Brigita .

Ptáme se Vás:

Kdo by měl vládnout Pardubicím?
 

rka_mase_letk

Krimi novinky:

 • Bolavý zub zastavil kamion a pomohli strážníci… Každý, kdo zažil bolest zubů, ví, jak umí být nepříjemná. Nesnesitelná bolest zubu dokonce zastavila i kamion mířící od Chrudimi do Pardubic, jeho ři...

  Celý článek...
 • Policisté z polabinského obvodního oddělení řeší oznámení týkající se poškození majetku, kterého se měl dopustit přítel poškozené. 

  Sedmatřicetiletý muž přišel dle oznamovatelky do jejího b...

  Celý článek...
 • V prvních hodinách nového roku došlo k vážné rodinné události v Dašicích na Pardubicku.

  Devětačtyřicetiletý syn zde fyzicky napadl své rodiče. K události došlo poté, co se muž v podnapilém ...

  Celý článek...
 • Kriminalisté obvinili manželskou dvojici, která měla obchodovat prostřednictvím internetu, zboží i přes obdržené platby nezasílala a peníze si ponechala pro svůj prospěch. 

  Celý článek...

Kočka Bulváru

DSC_0996_web.jpg

Očima Miloše Spáčila

 • Už je to pár let, co jsem zahodil cigaretu, kterou jsem nahradil její elektronickou alternativou. Ta stará, tabáková, mi už ani nechutná, dokonce mi smrdí. Ale starýho psa novým kouskům nenaučíš, přírodní tabák je prostě přírodní tabák, takže občas pobafávám dýmku. Žádný Taras Bulba ani Krakonošova směs, prostě si…

  Celý článek...
Bulvár
Letos opět bohatá „Smetanka“

smetankaV předprodeji jsou už vstupenkové balíčky pro letošní ročník Národního festivalu Smetanova Litomyšl, který se bude konat od 16. června do 6. července. Vstupenkové balíčky si můžete koupit až do 28. února, předprodej vstupenek na jednotlivá představení slavného operního festivalu začne 1. března. 

„Smetanova Litomyšl je bezesporu vrcholem sezóny a právem ji patří druhé místo hned za Pražským jarem,“ uvedl při představování letošního 59. ročníku hejtman Pardubického kraje Martin Netolický s tím, že kraj pro tento rok festival podporuje částkou 1,65 milionu korun. Dodal, že v příštím roce, kdy se uskuteční jubilejní šedesátý ročník Smetanovy Litomyšle, přispěje kraj dvěma a půl miliony korun. 

Rozhodně to ale neznamená, že by se organizátoři zabývali především kulatinami v následujícím roce a letošní program festivalu by tím trpěl. Jeho návštěvníci se mohou těšit například  na premiéru Smetanovy opery Tajemství, kterou v Litomyšli uvede Národní divadlo moravskoslezské Ostrava, které nabídne posluchačům také Rossiniho operu Lazebník sevillský přebásněnou Jaromírem Nohavicou. Chybět nebude ani Prodaná nevěsta v podání Národního divadla Praha, z Brna pak pochází nastudování operety Polská krev od Oskara Nedbala. Na své si podle uměleckého ředitele a dramaturga Smetanovy Litomyšle přijdou i dětští diváci, zejména jim je určeno představení Rusalenka od Dětské opery Praha. 

V programu 59. Smetanovy Litomyšle nechybějí ani méně vážné pořady, skutečnou lahůdkou bude koncert trumpetisty Artura Sandovala. „To je desetinásobný držitel ceny Grammy a my budeme mít možnost slyšet jej nejen jako skvělého trumpetistu, ale v zámecké jízdárně také jako pianistu. Zde bude jamovat s nejlepšími českými jazzovými hudebníky,“ přiblížil Vojtěch Stříteský. 

Po vstupenkách na „Smetanku“ se v předprodeji obvykle jen zapráší, takže kdo chce mít jistotu, že se na vybrané představení skutečně dostane, měl by se pečlivě nachystat na středu 1. března na desátou hodinu dopolední, kdy se předprodej v síti Ticketportal rozjíždí. Vstupenky lze získat také přes infocentra v Pardubickém kraji nebo na www.smetanovalitomysl.cz.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Aktuální číslo

paparazzi bulváru zasahují:

Online čtenáři:

Právě připojeni - hostů: 48 

Upozorňování

Je nutné vyplnit e-mail a alespoň jednu událost, na kterou se má upozorňovat.

E-mail *
Upozornění na nový soubor
Upozornění na nový článek
Upozornění na nový archiv

TREFA

 • Miloš Říha, hokejový trenér

  riha


  Jak s odstupem hodnotíte, pane trenére, svoje letošní účinkování u pardubického klubu? Jak hodnotíte výsledek, kterého mužstvo nakonec dosáhlo? Jirka, Pardubice

  Na jednu stranu tým dosáhl toho, čeho dosáhnout…

  Celý článek...

banner-suska

Náš Facebook

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Paparazzi Bulváru zasahují:

BLV Paparazzi 2.jpg