Dnes má svátek Vendelín , zítra slaví Brigita .

Ptáme se Vás:

Kdo by měl vládnout Pardubicím?
 

rka_mase_letk

Krimi novinky:

 • Bolavý zub zastavil kamion a pomohli strážníci… Každý, kdo zažil bolest zubů, ví, jak umí být nepříjemná. Nesnesitelná bolest zubu dokonce zastavila i kamion mířící od Chrudimi do Pardubic, jeho ři...

  Celý článek...
 • Policisté z polabinského obvodního oddělení řeší oznámení týkající se poškození majetku, kterého se měl dopustit přítel poškozené. 

  Sedmatřicetiletý muž přišel dle oznamovatelky do jejího b...

  Celý článek...
 • V prvních hodinách nového roku došlo k vážné rodinné události v Dašicích na Pardubicku.

  Devětačtyřicetiletý syn zde fyzicky napadl své rodiče. K události došlo poté, co se muž v podnapilém ...

  Celý článek...
 • Kriminalisté obvinili manželskou dvojici, která měla obchodovat prostřednictvím internetu, zboží i přes obdržené platby nezasílala a peníze si ponechala pro svůj prospěch. 

  Celý článek...

Kočka Bulváru

vercaK01.jpg

Očima Miloše Spáčila

 • Už je to pár let, co jsem zahodil cigaretu, kterou jsem nahradil její elektronickou alternativou. Ta stará, tabáková, mi už ani nechutná, dokonce mi smrdí. Ale starýho psa novým kouskům nenaučíš, přírodní tabák je prostě přírodní tabák, takže občas pobafávám dýmku. Žádný Taras Bulba ani Krakonošova směs, prostě si…

  Celý článek...
Bulvár
Zítra do průvodu. Oslavit Kašpara

Historik Jiří Kotyk ukazuje historický snímek zachycující pohřební průvod Jana Kašpara. Druhý březnový den uplyne devadesát let od úmrtí prvního českého aviatika, pardubického rodáka Ing. Jana Kašpara. Připomenout si tuto významnou osobnost historie našeho města si můžete v průvodu, který v 15.30 vyrazí od Zelené brány směrem k nové Kašparově soše na třídě Míru.

 

Jan Kašpar se v posledních týdnech stal v Pardubicích nesmírně populárním především díky soše na třídě Míru. Nejenom, že se u ní lidé setkávají, fotí se s ní, někteří ji využívají prostřednictvím visaček k vyjádření svých názorů.

Kašpar ale byl především a hlavně průkopníkem české aviatiky, mužem, který stál u zrodu létání na strojích těžších vzduchu. Jeho osud byl ale nakonec pohnutý, Kašpar zemřel v poměrně mladém věku 43 let, podle historiků pravděpodobně v noci ze 2. na 3. března 1927. „Před svou smrtí se Kašpar potýkal s bankrotem,“ podotýká předseda Společnosti Jana Kašpara Jiří Kotyk. „K tomu jej přivedl podle nových zjištění jeho nepoctivý společník Beno Schück.“ Přestože Kašparovo podnikání nebylo rozhodně tak úspěšné jako jeho předchozí snahy o dobytí nebe, uctít ho při pohřebním průvodu 6. března 1927 přišly stovky lidí. „Dobový tisk úmrtí Jana Kašpara nazval jako smutný konec slavného člověka. Kašparův pohřeb dokonce označil za opravdovou manifestaci. Nad městem zakroužily vojenské aeroplány, průvod doprovázela vojenská hudba,“ přibližuje Kotyk. 

Připomínka devadesátého výročí úmrtí aviatika Kašpara začíná 2. března už ve 14 hodin, kdy se uskuteční pietní akt u rodinné hrobky na Městských hřbitovech v Pardubicích. Toho se vedle řady významných hostů zúčastní i Kašparova praneteř Eva Perrová. Vzpomínka pak vyvrcholí právě průvodem, který zakončí happening u sochy na třídě Míru. 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Aktuální číslo

paparazzi bulváru zasahují:

Online čtenáři:

Právě připojeni - hostů: 56 

Upozorňování

Je nutné vyplnit e-mail a alespoň jednu událost, na kterou se má upozorňovat.

E-mail *
Upozornění na nový soubor
Upozornění na nový článek
Upozornění na nový archiv

TREFA

 • Miloš Říha, hokejový trenér

  riha


  Jak s odstupem hodnotíte, pane trenére, svoje letošní účinkování u pardubického klubu? Jak hodnotíte výsledek, kterého mužstvo nakonec dosáhlo? Jirka, Pardubice

  Na jednu stranu tým dosáhl toho, čeho dosáhnout…

  Celý článek...

banner-suska

Náš Facebook

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Paparazzi Bulváru zasahují:

krychlic.jpg