Dnes má svátek Lucie , zítra slaví Lýdie .

Ptáme se Vás:

Kdo by měl vládnout Pardubicím?
 

rka_mase_letk

Krimi novinky:

 • Bolavý zub zastavil kamion a pomohli strážníci… Každý, kdo zažil bolest zubů, ví, jak umí být nepříjemná. Nesnesitelná bolest zubu dokonce zastavila i kamion mířící od Chrudimi do Pardubic, jeho ři...

  Celý článek...
 • Policisté z polabinského obvodního oddělení řeší oznámení týkající se poškození majetku, kterého se měl dopustit přítel poškozené. 

  Sedmatřicetiletý muž přišel dle oznamovatelky do jejího b...

  Celý článek...
 • V prvních hodinách nového roku došlo k vážné rodinné události v Dašicích na Pardubicku.

  Devětačtyřicetiletý syn zde fyzicky napadl své rodiče. K události došlo poté, co se muž v podnapilém ...

  Celý článek...
 • Kriminalisté obvinili manželskou dvojici, která měla obchodovat prostřednictvím internetu, zboží i přes obdržené platby nezasílala a peníze si ponechala pro svůj prospěch. 

  Celý článek...

Kočka Bulváru

tereza.jpg

Očima Miloše Spáčila

 • Už je to pár let, co jsem zahodil cigaretu, kterou jsem nahradil její elektronickou alternativou. Ta stará, tabáková, mi už ani nechutná, dokonce mi smrdí. Ale starýho psa novým kouskům nenaučíš, přírodní tabák je prostě přírodní tabák, takže občas pobafávám dýmku. Žádný Taras Bulba ani Krakonošova směs, prostě si…

  Celý článek...
Bulvár
Loni dostalo encefalitidu rekordní množství lidí

16970-close-up-of-a-tick-pvMáme tady jaro. Kromě sluníčka se ale probudilo i jedno velké nebezpečí - klíšťata. Od druhé ploviny března až do poloviny listopadu hrozí riziko, že se s těmito zvířátky dostanete do kontaktu. A pokud budete mít smůlu, nakazíte se klíšťovou encefalitidou.

Loni se touhle nemocí, která může v krajním případě způsobit i smrt, nakazil rekordní počet lidí - 565. To je v porovnání s rokem 2015 nárůst o více než dvě stovky případů. Kvůli nebezpečí se stále víc lidí nechává proti téhle zákeřné nemoci očkovat, jen loni jich od největší zdravotní pojišťovny čerpalo příspěvek na očkování více než sto tisíc. V našem kraji to bylo téměř pět tisíc lidí, za jejichž očkování pojišťovna zaplatila přes tři miliony korun.

Prognózu aktivity klíšťat vydává Český hydrometeorologický ústav. "Klíšťata se v posledních dnech skutečně objevují. Lidé by si při pobytu v přírodě už měli dávat pozor," říká Tomáš Vráblík z ČHMÚ. Ústav první letošní výhled aktivity klíšťat vydá už tento čtvrtek 23. března.

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Aktuální číslo

paparazzi bulváru zasahují:

Online čtenáři:

Právě připojeni - hostů: 26 

Upozorňování

Je nutné vyplnit e-mail a alespoň jednu událost, na kterou se má upozorňovat.

E-mail *
Upozornění na nový soubor
Upozornění na nový článek
Upozornění na nový archiv

TREFA

 • Miloš Říha, hokejový trenér

  riha


  Jak s odstupem hodnotíte, pane trenére, svoje letošní účinkování u pardubického klubu? Jak hodnotíte výsledek, kterého mužstvo nakonec dosáhlo? Jirka, Pardubice

  Na jednu stranu tým dosáhl toho, čeho dosáhnout…

  Celý článek...

banner-suska

Náš Facebook

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Paparazzi Bulváru zasahují:

BLV Paparazzi 2.jpg