Dnes má svátek Lucie , zítra slaví Lýdie .

Ptáme se Vás:

Kdo by měl vládnout Pardubicím?
 

rka_mase_letk

Krimi novinky:

 • Bolavý zub zastavil kamion a pomohli strážníci… Každý, kdo zažil bolest zubů, ví, jak umí být nepříjemná. Nesnesitelná bolest zubu dokonce zastavila i kamion mířící od Chrudimi do Pardubic, jeho ři...

  Celý článek...
 • Policisté z polabinského obvodního oddělení řeší oznámení týkající se poškození majetku, kterého se měl dopustit přítel poškozené. 

  Sedmatřicetiletý muž přišel dle oznamovatelky do jejího b...

  Celý článek...
 • V prvních hodinách nového roku došlo k vážné rodinné události v Dašicích na Pardubicku.

  Devětačtyřicetiletý syn zde fyzicky napadl své rodiče. K události došlo poté, co se muž v podnapilém ...

  Celý článek...
 • Kriminalisté obvinili manželskou dvojici, která měla obchodovat prostřednictvím internetu, zboží i přes obdržené platby nezasílala a peníze si ponechala pro svůj prospěch. 

  Celý článek...

Kočka Bulváru

kocka_bulvaru.jpg

Očima Miloše Spáčila

 • Už je to pár let, co jsem zahodil cigaretu, kterou jsem nahradil její elektronickou alternativou. Ta stará, tabáková, mi už ani nechutná, dokonce mi smrdí. Ale starýho psa novým kouskům nenaučíš, přírodní tabák je prostě přírodní tabák, takže občas pobafávám dýmku. Žádný Taras Bulba ani Krakonošova směs, prostě si…

  Celý článek...
Bulvár
Odstartoval Cestovatelský festival Pardubice

cest_festV Atrium paláci Pardubice dnes odstartoval Cestovatelský festival, na který můžete vyrazit až do neděle 26. března. Jeho program nabízí spoustu zajímavých přednášek, které vás zavedou do nejrůznějších koutů naší planety.

V pátek v 16.15 hodin můžete dorazit na přednášku fotografa Václava Šilhy, který vás zavede do africké Namibie. Z ní se o dvě hodiny později přesunete na asijský kontinent. Ladislav Zibura totiž přinese svůj příběh, na jehož začátku si sbalil batoh a vyrazil pěšky a bez mapy do Jeruzaléma. Páteční program pak uzavřou od 20.15 hodin "dva vejletníci", jak sami sebe označují, Káťa Dvořáková a Láďa Bezděk. Ti povypráví o svém bigtripu, při němž se s nedostatkem peněz vydali ve škodovce na cestu kolem světa.

Sobotní program otevře už v poledne známý rybář Jakub Vágner, se kterým se vydáte do jihoamerické Amazonie. V divokém deštném pralese společně s ním budete, jak jinak, lovit ryby. Přednášku od 14 hodin by si neměli nechat ujít všichni vášniví pumpičkáři. Martin Stiller bude vyprávět o cestě, kterou na kole podnikl s Renátou Lorišovou, s níž projel Austrálii od západu na východ. Během pěti měsíců tady ujeli více než devět tisíc kilometrů.

Od sobotních přednášek si lehce odpočinete v 15 hodin, kdy se v přízemí Atrium paláce uskuteční autogramiáda Jakuba Vágnera.

Ovšem už od 16 hodin maraton výprav a expedic pokračuje a to vyprávěním Kateřiny Karáskové, která svou přednášku nazvala Kde ženy vládnou. Podíváte se s ní totiž za mexickými indiánkami, dozvíte se něco o jediném muslimském matriarchátu v Indonésii a vydáte se také do Himalájí a Indie. Už jednou zmíněný Václav Šilha se před publikum postaví v sobotu od 18 hodin, kdy bude vyprávět o Antarktidě. Repete před diváky si také dá Jakub Vágner, který v osm večer vyrazí svým vyprávěním do Konga.

Program posledního dne Cestovatelského festivalu, tedy neděle 26. března, začne přesně v poledne přednáškou Jinda Böhma s výmluvným názvem - Případ Estonia-Kdo chce utopit pravdu? Po vzdálených a exotických zemích se přednáškou Daniela Hagena vrátíme blízko našich hranic. Od 14 hodin se přednáška bude točit kolem Holandska. O pár tisíc kilometrů dál se ale vydáme už od 16 hodin, kdy se díky Vladimíru Lemberkovi ocitneme podobně jako Melmen, Alex, Marty a Glorie na Madagaskaru. Finále festivalu bude pak už patřit jenom Asii. Od 18 hodin se s dvacetiletým Lukášem Matějčkem vypravíme do Vietnamu, o dvě hodiny později s Václavem Sůrou do Mongolska.

Program znáte, teď ještě za kolik. Koupit si můžete vstupenku na celý festival za 800 korun. Jednodenní vstupné vás přijde na 350 korun, vstupenky na jednotlivé přednášky vás přijdou na 130 korun.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Aktuální číslo

paparazzi bulváru zasahují:

Online čtenáři:

Právě připojeni - hostů: 20 

Upozorňování

Je nutné vyplnit e-mail a alespoň jednu událost, na kterou se má upozorňovat.

E-mail *
Upozornění na nový soubor
Upozornění na nový článek
Upozornění na nový archiv

TREFA

 • Miloš Říha, hokejový trenér

  riha


  Jak s odstupem hodnotíte, pane trenére, svoje letošní účinkování u pardubického klubu? Jak hodnotíte výsledek, kterého mužstvo nakonec dosáhlo? Jirka, Pardubice

  Na jednu stranu tým dosáhl toho, čeho dosáhnout…

  Celý článek...

banner-suska

Náš Facebook

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Paparazzi Bulváru zasahují:

krychlic.jpg