Dnes má svátek Drahoslav , zítra slaví Vladislav .

Ptáme se Vás:

Dáváte si novoroční předsevzetí?
 

rka_mase_letk

Krimi novinky:

 • Bolavý zub zastavil kamion a pomohli strážníci… Každý, kdo zažil bolest zubů, ví, jak umí být nepříjemná. Nesnesitelná bolest zubu dokonce zastavila i kamion mířící od Chrudimi do Pardubic, jeho ři...

  Celý článek...
 • Policisté z polabinského obvodního oddělení řeší oznámení týkající se poškození majetku, kterého se měl dopustit přítel poškozené. 

  Sedmatřicetiletý muž přišel dle oznamovatelky do jejího b...

  Celý článek...
 • V prvních hodinách nového roku došlo k vážné rodinné události v Dašicích na Pardubicku.

  Devětačtyřicetiletý syn zde fyzicky napadl své rodiče. K události došlo poté, co se muž v podnapilém ...

  Celý článek...
 • Kriminalisté obvinili manželskou dvojici, která měla obchodovat prostřednictvím internetu, zboží i přes obdržené platby nezasílala a peníze si ponechala pro svůj prospěch. 

  Celý článek...

Kočka Bulváru

tereza.jpg

Očima Miloše Spáčila

 • Už je to pár let, co jsem zahodil cigaretu, kterou jsem nahradil její elektronickou alternativou. Ta stará, tabáková, mi už ani nechutná, dokonce mi smrdí. Ale starýho psa novým kouskům nenaučíš, přírodní tabák je prostě přírodní tabák, takže občas pobafávám dýmku. Žádný Taras Bulba ani Krakonošova směs, prostě si…

  Celý článek...
Bulvár
Skauti přivítají Zmizelé Pardubáky

IMG_3144Byli významní, byli vážení a zasloužili se o rozvoj Pardubic. Třináct osobností, které se zapsaly do historie našeho města. Z různých důvodů zmizely v průběhu času jejich místa věčného odpočinku a potomci zapomněli. Ne ale všichni. Zmizelí Pardubáci teď opět v našich pamětech ožijí.

Umělecký fotograf Pírka, první primař pardubické nemocnice Messany nebo majitel první autoškoly Chomrák, to je jen malý výčet ze třinácti jmen osobností, jejichž hrob na pardubickém hřbitově zanikl. Ve čtvrtek 4. května se ale „zmizelí Pardubáci“ objeví zpět mezi námi. V 15 hodin se tady za přítomnosti primátora odhalení dočká pamětní deska, která tyto osobnosti bude už navždy připomínat. „Projekt je významným prvkem udržení paměti národa a připomínkou historického odkazu našich předků,“ říká k projektu předseda Společnosti Jana Kašpara Jiří Kotyk.

 

POŽEHNÁNÍ ARCIDĚKANEM

 

Pamětní desce požehná arciděkan Antonín Forbelský, pardubičtí skauti a skautky připomenou jednotlivé osobnosti přednesem jejich životopisů. Iniciativu Společnosti Jana Kašpara podpoří svou účastí i současní představitelé profesí, které proslavily „zmizelé Pardubáky“. Pietní místo najdete na náhrobku společného hrobu zemřelých. (red)

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Aktuální číslo

paparazzi bulváru zasahují:

Online čtenáři:

Právě připojeni - hostů: 71 

Upozorňování

Je nutné vyplnit e-mail a alespoň jednu událost, na kterou se má upozorňovat.

E-mail *
Upozornění na nový soubor
Upozornění na nový článek
Upozornění na nový archiv

TREFA

 • Miloš Říha, hokejový trenér

  riha


  Jak s odstupem hodnotíte, pane trenére, svoje letošní účinkování u pardubického klubu? Jak hodnotíte výsledek, kterého mužstvo nakonec dosáhlo? Jirka, Pardubice

  Na jednu stranu tým dosáhl toho, čeho dosáhnout…

  Celý článek...

banner-suska

Náš Facebook

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Paparazzi Bulváru zasahují:

BLV Paparazzi 2.jpg