Dnes má svátek Vendelín , zítra slaví Brigita .

Ptáme se Vás:

Kdo by měl vládnout Pardubicím?
 

rka_mase_letk

Krimi novinky:

 • Bolavý zub zastavil kamion a pomohli strážníci… Každý, kdo zažil bolest zubů, ví, jak umí být nepříjemná. Nesnesitelná bolest zubu dokonce zastavila i kamion mířící od Chrudimi do Pardubic, jeho ři...

  Celý článek...
 • Policisté z polabinského obvodního oddělení řeší oznámení týkající se poškození majetku, kterého se měl dopustit přítel poškozené. 

  Sedmatřicetiletý muž přišel dle oznamovatelky do jejího b...

  Celý článek...
 • V prvních hodinách nového roku došlo k vážné rodinné události v Dašicích na Pardubicku.

  Devětačtyřicetiletý syn zde fyzicky napadl své rodiče. K události došlo poté, co se muž v podnapilém ...

  Celý článek...
 • Kriminalisté obvinili manželskou dvojici, která měla obchodovat prostřednictvím internetu, zboží i přes obdržené platby nezasílala a peníze si ponechala pro svůj prospěch. 

  Celý článek...

Kočka Bulváru

image-a6e7171a3f8511b683157d6b7a6824af143417fd01376f77da56047554f9387a-V.jpg

Očima Miloše Spáčila

 • Už je to pár let, co jsem zahodil cigaretu, kterou jsem nahradil její elektronickou alternativou. Ta stará, tabáková, mi už ani nechutná, dokonce mi smrdí. Ale starýho psa novým kouskům nenaučíš, přírodní tabák je prostě přírodní tabák, takže občas pobafávám dýmku. Žádný Taras Bulba ani Krakonošova směs, prostě si…

  Celý článek...
Bulvár
GURMÁN BULVÁRU: Najdu tě, chřeste?

gurmanChřestové hody jedou v plném proudu, ale narazit na Pardubicku a v okolí na tuhle královskou zeleninu, je jako hledat jehlu v kupce sena. Gurmán zavítal do pardubické Potrefené husy a do chrudimského Neuperského dvora. A chřestoval.

 

CHŘESTOVÁ POLÉVKA

chestneuperskdvr02Chřestová polévka je opravdovým gurmánským zážitkem – ovšem pokud se umí uvařit. V Potrefené huse přistál na stůl kotel polévky – chuťově nevýrazná, na mě příliš hustá. Za mě za 3.

V chrudimském Neuperském dvoře podávají jednu z nejchutnějších chřestových polévek na světě – navíc v krásném talíři (kvůli Gurmánu se už loni polévka přemístila z misky na talíř). Jediná vada byla, že nebyla příliš teplá. Takže dnes za 2.

VAŘENÁ VARIACE

chestpotrefenhusaV Huse jsme čekali čtyřicet minut na druhý chod – variaci zeleného a bílého chřestu. Ochotná obsluha přinesla chřest s bramborem na pěkném obdelníkovém talíři. Zelený chřest oloupán moc, bílý zase méně a špatně. Ale uvařen přesně. Suma sumárum za 3.

Neuperský dvůr problém s loupáním neměl, ale svazek chřestu se salátem byl podán na příliš malém talíři a zalit holandskou omáčkou. Příště větší talíř a část holandské omáčky vedle. Takže opět dvojka.

KDO NIC NEDĚLÁ, NIC NEZKAZÍ...

chestneuperskdvr01I když gurmánský zážitek nedopadl na jedničku, ocenění dostávají obě restaurace za to, že chřest mají ve své sezónní nabídce. Protože kdo nic nedělá, nic nezkazí.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Aktuální číslo

paparazzi bulváru zasahují:

Online čtenáři:

Právě připojeni - hostů: 37 

Upozorňování

Je nutné vyplnit e-mail a alespoň jednu událost, na kterou se má upozorňovat.

E-mail *
Upozornění na nový soubor
Upozornění na nový článek
Upozornění na nový archiv

TREFA

 • Miloš Říha, hokejový trenér

  riha


  Jak s odstupem hodnotíte, pane trenére, svoje letošní účinkování u pardubického klubu? Jak hodnotíte výsledek, kterého mužstvo nakonec dosáhlo? Jirka, Pardubice

  Na jednu stranu tým dosáhl toho, čeho dosáhnout…

  Celý článek...

banner-suska

Náš Facebook

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Paparazzi Bulváru zasahují:

BLV Paparazzi 2.jpg