Dnes má svátek Vít , zítra slaví Zbyněk .

Ptáme se Vás:

Dáváte si novoroční předsevzetí?
 

rka_mase_letk

Krimi novinky:

 • Bolavý zub zastavil kamion a pomohli strážníci… Každý, kdo zažil bolest zubů, ví, jak umí být nepříjemná. Nesnesitelná bolest zubu dokonce zastavila i kamion mířící od Chrudimi do Pardubic, jeho ři...

  Celý článek...
 • Policisté z polabinského obvodního oddělení řeší oznámení týkající se poškození majetku, kterého se měl dopustit přítel poškozené. 

  Sedmatřicetiletý muž přišel dle oznamovatelky do jejího b...

  Celý článek...
 • V prvních hodinách nového roku došlo k vážné rodinné události v Dašicích na Pardubicku.

  Devětačtyřicetiletý syn zde fyzicky napadl své rodiče. K události došlo poté, co se muž v podnapilém ...

  Celý článek...
 • Kriminalisté obvinili manželskou dvojici, která měla obchodovat prostřednictvím internetu, zboží i přes obdržené platby nezasílala a peníze si ponechala pro svůj prospěch. 

  Celý článek...

Kočka Bulváru

DSC_0648_web.jpg

Očima Miloše Spáčila

 • Už je to pár let, co jsem zahodil cigaretu, kterou jsem nahradil její elektronickou alternativou. Ta stará, tabáková, mi už ani nechutná, dokonce mi smrdí. Ale starýho psa novým kouskům nenaučíš, přírodní tabák je prostě přírodní tabák, takže občas pobafávám dýmku. Žádný Taras Bulba ani Krakonošova směs, prostě si…

  Celý článek...
Bulvár
Ulrych: Dejme hazardu červenou

_MES5701_-_kopieVe společné Koalici pro Pardubice jdou do podzimních komunálek společně TOP 09, KDU-ČSL a Nestraníci. Ti bez absentující lídryní kandidátky Lídou Ministrovou, představili v polovině srpna na tiskovce svoje priority v oblasti bezpečnosti a zdravotnictví.

Zdravotnická témata jsou pro toto uskupení důležitá už proto, že na čelních příčkách kandidátky jsou lidé, kteří se v tomto oboru dlouhodobě pohybují - onkolog Vít Ulrych, primář biochemie Jiří Skalický nebo šéfka rybitevské LDN Jana Tomšů. "Jsme součástí stávající radniční koalice a myslím, že v oblasti zdravotnictví se udělalo dost práce," řekl na tiskovce Ulrych. "Přestože jsou možnosti města Pardubice omezené, je naší prioritou postarat se o zdravotní péči občanů. Například budeme spolupracovat s krajem na lepší dostupnosti lékařské pohotovosti."

Jana Tomšů zase vidí velký prostor v oblasti, kde se zdravotnictví dotýká sociální péče. "Chybí pobytové sociální služby, oba domovy pro seniory mají velký převis žádostí," uvedla s tím, že by se měl vybudovat další nebo by se v tomto směru měl podpořit soukromý sektor. "Měla by také vzniknout centrální půjčovna zdravotnických pomůcek, chybí také dodavatelé dietní stravy pro seniory, je tedy prostor pro vybudování centrální vývařovny."

V oblasti bezpečnosti se chce Koalice pro Pardubice zaměřit na městský kamerový systém, který by měl být rozšířen na rizikových místech, zároveň by ale měl fungovat na principu nezbytnosti. "Není možbé, aby byl občan neustále pod dohledem kamer," prohlásil v této souvislosti Jiří Skalický. Koalice se také chce zaměřit na osvětu. "Měla by se zvýšit informovanost občanů o tom, jak se chovat v krizových situacích." Tématem pro Koalici je také hazard. "Koaliční partneři tvrdí, že na základě státní regulace byl úbytek dostatečný," řekl Vít Ulrych. "My si myslíme, že to stále dostatečné není a budeme v tomto směru pokračovat. Nevím, proč by nešlo hazard vyloučit úplně."

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Aktuální číslo

paparazzi bulváru zasahují:

Online čtenáři:

Právě připojeni - hostů: 50 

Upozorňování

Je nutné vyplnit e-mail a alespoň jednu událost, na kterou se má upozorňovat.

E-mail *
Upozornění na nový soubor
Upozornění na nový článek
Upozornění na nový archiv

TREFA

 • Miloš Říha, hokejový trenér

  riha


  Jak s odstupem hodnotíte, pane trenére, svoje letošní účinkování u pardubického klubu? Jak hodnotíte výsledek, kterého mužstvo nakonec dosáhlo? Jirka, Pardubice

  Na jednu stranu tým dosáhl toho, čeho dosáhnout…

  Celý článek...

banner-suska

Náš Facebook

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Paparazzi Bulváru zasahují:

hasici-v-knihovne.jpg