Dnes má svátek Vít , zítra slaví Zbyněk .

Ptáme se Vás:

Dáváte si novoroční předsevzetí?
 

rka_mase_letk

Krimi novinky:

 • Bolavý zub zastavil kamion a pomohli strážníci… Každý, kdo zažil bolest zubů, ví, jak umí být nepříjemná. Nesnesitelná bolest zubu dokonce zastavila i kamion mířící od Chrudimi do Pardubic, jeho ři...

  Celý článek...
 • Policisté z polabinského obvodního oddělení řeší oznámení týkající se poškození majetku, kterého se měl dopustit přítel poškozené. 

  Sedmatřicetiletý muž přišel dle oznamovatelky do jejího b...

  Celý článek...
 • V prvních hodinách nového roku došlo k vážné rodinné události v Dašicích na Pardubicku.

  Devětačtyřicetiletý syn zde fyzicky napadl své rodiče. K události došlo poté, co se muž v podnapilém ...

  Celý článek...
 • Kriminalisté obvinili manželskou dvojici, která měla obchodovat prostřednictvím internetu, zboží i přes obdržené platby nezasílala a peníze si ponechala pro svůj prospěch. 

  Celý článek...

Kočka Bulváru

image-f1547a0956ce4e743e245814125763480db58111d593f9599b99cf8b71ddf072-V.jpg

Očima Miloše Spáčila

 • Už je to pár let, co jsem zahodil cigaretu, kterou jsem nahradil její elektronickou alternativou. Ta stará, tabáková, mi už ani nechutná, dokonce mi smrdí. Ale starýho psa novým kouskům nenaučíš, přírodní tabák je prostě přírodní tabák, takže občas pobafávám dýmku. Žádný Taras Bulba ani Krakonošova směs, prostě si…

  Celý článek...
Bulvár
Trojblok podepsal deklaraci. Stojí proti Duhové koalici

trojkoaliceSilné porodní bolesti bude mít za sebou nová koalice na pardubické radnici, ať už ji sestaví kdokoliv. Po sérii jednání stále není jasné, kdo nakonec bude vítězem. Zatím vznikly dva bloky, z nichž ani jeden nemá v zastupitelstvu většinu. Dnes svůj trojblok prezentovalo hnutí ANO, Koalice pro Pardubice a ČSSD a nestraníci pro Pardubice.

Jak víte, volby v Pardubicích vyhrálo ANO, které překonalo 26 % a s velkým odstupem nechalo za sebou téměř patnáctiprocentní ODS. Hned v sobotu večer zasedla pětice politických subjektů, aby se jejich lídři pod taktovkou ANO domluvili jak dál. Zdálo se, že Pardubice by rychle mohly mít vládu. Ovšem nestalo se...

Jednání uvízla už v pondělí na mrtvém bodě, ANO se s druhou ODS neshodlo. Jedním ze sporných bodů je třeba pokračování Heleny Dvořáčkové z ANO ve funkci náměstkyně primátora. Charvát na ní trvá. "Nesmí se kádrovat kandidáti ostatních stran a politických hnutí. Tohle do politiky nepatří, to bychom měli nechat před devětaosmdesátým," prohlásil dnes primátor.

Vzhledem k tomu, že námluvy ANO a ODS prozatím ztroskotaly, přišli Pardubáci a Piráti s myšlenkou Duhové koalice, tedy koalice, která by sestavila vládu bez vítězného hnutí ANO. Novinářům ji představili ve středu, ve čtvrtek večer se pak případní členové téhle koalice sešli v jedné z pardubických restaurací. Vedle "pořádajících" Pardubáků a Pirátů na sešlost byli pozváni zástupci ODS, Sdružení pro Pardubice, Koalice pro Pardubice a ČSSD. Slepenec těchto subjektů by dával Duhové koalici pohodlnou většinu čtyřiadvaceti mandátů. Dával, kdyby ale na schůzku přišli pozvaní zástupci Koalice pro Pardubice a ČSSD. Ti ale k vábení zůstali hluší a tak se na téhle straně barikády zatím může počítat jenom do devatenácti. Což ale není většina.

A odpověď přišla už v pátek před polednem. Před novináře předstoupil primátor Martin Charvát z ANO, lídryně kandidátky Koalice pro Pardubice Ludmila Ministrová a lídr ČSSD a nestraníků pro Pardubice Jakub Rychtecký, aby deklarovali svůj pevný blok. Informovali, že všichni zastupitelé zvolení za tyto tři subjekty podepsali deklaraci o spolupráci. "V rámci ní jsme si potvrdili spolupráci na vytvoření základu budoucí koalice, která bude klíčem do dalšího volebního období," uvedl Martin Charvát. Deklarace přitom jasně uvádí, že jediným kandidátem na primátora je pro tento "trojblok" Martin Chrvát, jako náměstci jsou uvedeni Helena Dvořáčková a Jakub Rychtecký. Dva radní by dále mělo ANO a dva radní Koalice pro Pardubice.

Co to řeší? V podstatě vůbec nic. Trojblok kolem Martina Charváta disponuje osmnácti křesly v zastupitelstvu, Duhová koalice jich má (pokud se k ní skutečně připojí ODS a Sdružení pro Pardubice) devatenáct. Nejtěsnější většina v pardubickém zastupitelstvu je ale dvacet. Novináři tak vlastně nedostali informace o žádném posunu směrem k ustavení vlády nad Pardubicemi, spíš se stali prostředkem, jak vzkázat ostatním - "my tři spolu držíme, od nás do Duhové koalice nikdo nepůjde". Vzkaz je tímto vyřízen.

Ale co dál? Martin Charvát mluví o tom, že má tři varianty dalších možností postupu. Jednu prozradit nechce, ty druhé dvě počítají s tím, že získá na svou stranu buď Piráty nebo ODS a Sdružení pro Pardubice. Říká přitom, že kameny bránící případné spolupráci, tedy zejména postup kolem spalovny a územního plánu, odblokoval. Podaří se mu je zlanařit nebo se máme připravit na dlouhá jednání, kdy proti sobě bude stát osmnáct zastupitelů na jedné straně a devatenáct na straně druhé a zpovzdálí to budou sledovat zbývající dva komunisti? Skončí komunálky v Pardubicích patem? A neudělá v tom ještě větší guláš případné zpochybnění voleb, nad kterým evidentně přemýšlí Filip Sedlák s hnutím Naše Pardubice, které skončilo velmi těsně pod pětiprocentní hranicí?

VIDEOZÁZNAM Z DNEŠNÍ TISKOVKY TROJBLOKU NAJDETE NA FACEBOOKU VÝCHODOČESKÉ TELEVIZE NA ADRESE: https://1url.cz/LMJww

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Aktuální číslo

paparazzi bulváru zasahují:

Online čtenáři:

Právě připojeni - hostů: 47 

Upozorňování

Je nutné vyplnit e-mail a alespoň jednu událost, na kterou se má upozorňovat.

E-mail *
Upozornění na nový soubor
Upozornění na nový článek
Upozornění na nový archiv

TREFA

 • Miloš Říha, hokejový trenér

  riha


  Jak s odstupem hodnotíte, pane trenére, svoje letošní účinkování u pardubického klubu? Jak hodnotíte výsledek, kterého mužstvo nakonec dosáhlo? Jirka, Pardubice

  Na jednu stranu tým dosáhl toho, čeho dosáhnout…

  Celý článek...

banner-suska

Náš Facebook

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Paparazzi Bulváru zasahují:

BLV Paparazzi.jpg