Dnes má svátek Vít , zítra slaví Zbyněk .

Ptáme se Vás:

Dáváte si novoroční předsevzetí?
 

rka_mase_letk

Krimi novinky:

 • Bolavý zub zastavil kamion a pomohli strážníci… Každý, kdo zažil bolest zubů, ví, jak umí být nepříjemná. Nesnesitelná bolest zubu dokonce zastavila i kamion mířící od Chrudimi do Pardubic, jeho ři...

  Celý článek...
 • Policisté z polabinského obvodního oddělení řeší oznámení týkající se poškození majetku, kterého se měl dopustit přítel poškozené. 

  Sedmatřicetiletý muž přišel dle oznamovatelky do jejího b...

  Celý článek...
 • V prvních hodinách nového roku došlo k vážné rodinné události v Dašicích na Pardubicku.

  Devětačtyřicetiletý syn zde fyzicky napadl své rodiče. K události došlo poté, co se muž v podnapilém ...

  Celý článek...
 • Kriminalisté obvinili manželskou dvojici, která měla obchodovat prostřednictvím internetu, zboží i přes obdržené platby nezasílala a peníze si ponechala pro svůj prospěch. 

  Celý článek...

Kočka Bulváru

DSC_0987_web.jpg

Očima Miloše Spáčila

 • Už je to pár let, co jsem zahodil cigaretu, kterou jsem nahradil její elektronickou alternativou. Ta stará, tabáková, mi už ani nechutná, dokonce mi smrdí. Ale starýho psa novým kouskům nenaučíš, přírodní tabák je prostě přírodní tabák, takže občas pobafávám dýmku. Žádný Taras Bulba ani Krakonošova směs, prostě si…

  Celý článek...
Bulvár
Už pozítří startuje Cestovatelský festival

cestovatelsky_festival"Byla tropická noc, palmy šuměly, moře zpívalo svou ukolébávající píseň, cikády toužily po svém bledém milenci Měsíci a noc voněla skořicí a kávou..." Už filmový Kristián v podání Oldřicha Nového věděl, že romantika dálek má kouzelnou moc. Tak kouzelnou, že řadu z vás přitáhne na letošní ročník Cestovatelského festivalu, který začíná už ve čtvrtek 8. listopadu v Kongresovém centru Atrium Paláce Pardubice.

 

Program letošního ročníku je nabitý natolik, že vyjmenovávat celý ho nebudeme. Ostatně najdete ho na přehledném webu www.cestovatelskyfestival.cz. Co jsou hlavní lákadla?

Už v první den festivalu se můžete těšit třeba na známého youtubera Kovyho, po kterém na řadu přijde další internetová figura, Kazma Kazmitch. Když jsme text začali citací smyšlených vzpomínek Oldřicha Nového na Egypt, zmíníme páteční výlet do Keni a Tanzanie, kam nás vezme Václav Šilha. Jistě milým hostem festivalu bude i ředitel pražské zoologické zahrady Miroslav Bobek, který povypráví o svých cestách za zvířaty.

V sobotu frčí Cestovatelský festival Pardubice už od rána. Menu je bohaté a vybírat můžete ze spousty destinací, které vás budou zajímat. Podíváme se do Betléma, na Bali, do Barmy, Guinei nebo mezi domorodce v Amazonii. V sobotu se taky můžete dozvědět, jak projet Evropu za pár kaček nebo jaké příhody si ze svých cest přivezl herec Miroslav Donutil. A pokud tvrdíte, že vy sami musíte sedět na zadku kvůli malému dítěti, které nemůžete tahat na cesty s sebou, rozhodně si nenechejte ujít povídání nazvané Po Mauriciu s dítětem na krku.

I poslední den Cestovatelského festivalu, neděle 11. listopadu, nabídne mnoho zajímavých přednášek. Ty se budou většinou točit kolem cestování s motorovým dopravním prostředkem. Na mopedu Babetta se vydáme na Island, do Asie pojedeme na nesmrtelné ruské Ladě a na východ pojede i stará dobrá česká Škoda 100. Milovníky horolezení pak určitě do Kongresového centra přitáhne povídání nejúspěšnějšího českého horolezce Radka Jaroše.

Vstupenky můžete koupit v předprodejích, lístky stojí od 80 do 230 korun za přednášku. Ovšem pořídit si můžete i celodenní vstupné za 400 korun (v pátek za 380 korun), případně za osm stovek celofestivalovou vstupenku. A pokud budete chtít být celý festival jako v bavlnce, pak si za tři a půl tisíce pořiďte celofestivalovou VIP vstupenku.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Aktuální číslo

paparazzi bulváru zasahují:

Online čtenáři:

Právě připojeni - hostů: 56 

Upozorňování

Je nutné vyplnit e-mail a alespoň jednu událost, na kterou se má upozorňovat.

E-mail *
Upozornění na nový soubor
Upozornění na nový článek
Upozornění na nový archiv

TREFA

 • Miloš Říha, hokejový trenér

  riha


  Jak s odstupem hodnotíte, pane trenére, svoje letošní účinkování u pardubického klubu? Jak hodnotíte výsledek, kterého mužstvo nakonec dosáhlo? Jirka, Pardubice

  Na jednu stranu tým dosáhl toho, čeho dosáhnout…

  Celý článek...

banner-suska

Náš Facebook

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Paparazzi Bulváru zasahují:

BLV Paparazzi 2.jpg