Dnes má svátek Markéta , zítra slaví Karolína .

Ptáme se Vás:

Dáváte si novoroční předsevzetí?
 

rka_mase_letk

Krimi novinky:

 • Bolavý zub zastavil kamion a pomohli strážníci… Každý, kdo zažil bolest zubů, ví, jak umí být nepříjemná. Nesnesitelná bolest zubu dokonce zastavila i kamion mířící od Chrudimi do Pardubic, jeho ři...

  Celý článek...
 • Policisté z polabinského obvodního oddělení řeší oznámení týkající se poškození majetku, kterého se měl dopustit přítel poškozené. 

  Sedmatřicetiletý muž přišel dle oznamovatelky do jejího b...

  Celý článek...
 • V prvních hodinách nového roku došlo k vážné rodinné události v Dašicích na Pardubicku.

  Devětačtyřicetiletý syn zde fyzicky napadl své rodiče. K události došlo poté, co se muž v podnapilém ...

  Celý článek...
 • Kriminalisté obvinili manželskou dvojici, která měla obchodovat prostřednictvím internetu, zboží i přes obdržené platby nezasílala a peníze si ponechala pro svůj prospěch. 

  Celý článek...

Kočka Bulváru

P1236896860.jpg

Očima Miloše Spáčila

 • Už je to pár let, co jsem zahodil cigaretu, kterou jsem nahradil její elektronickou alternativou. Ta stará, tabáková, mi už ani nechutná, dokonce mi smrdí. Ale starýho psa novým kouskům nenaučíš, přírodní tabák je prostě přírodní tabák, takže občas pobafávám dýmku. Žádný Taras Bulba ani Krakonošova směs, prostě si…

  Celý článek...
Strach z mysliveckého plesu.

bazantiMyslivecké plesy patří mezi nejlepší a také nejnavštěvovanější akce sezóny. Myslivci se umí skvěle bavit, dobře napít a když nechají flinty doma, dokážou se i pěkně pohádat či poprat. Tahákem mysliveckých plesů je tombola. Sice to ve výdejně vypadá jako na pohřebišti, ale odnést si domů bažanta nebo táhnout domů divočáka - to je prostě zážitek sám o sobě.

Ale řada lidí se zděsí právě představou, co já s tím bažantem budu doma dělat... Slepice, kachny a husy už naše děti na dvorku jen tak nespatří a babičku, která opeřence škube, už vůbec ne.

Inspirace a hlavně zkušenosti chybí....

 

STAHOVÁNÍ BAŽANTA

Se šípkovou nebo se zelím? S kůží nebo bez kůže? Co myslivec, to názor! Nejjednoduší stažení bažanta je naříznout nožem kůži pod krkem a vést řez až k ocasu. Potom ručně bažanta snadno stáhnete za tři minuty a je v podstatě hotovo. Ale nemáte kůži. Kdo chce škubat, křupavá kůžička ho nemine. Já osobně volil první variantu, je fakt rychlá a nejméně komplikovaná. Bažantí maso je velmi jemné a má tendenci se vysušovat. Proto se obaluje do slaniny. Pokud budete shánět dobrou slaninu, vybírejte maďarskou nebo slovenskou.

PORCOVÁNÍ BAŽANTA

Pokud bažanta stáhnete, otázka zní - co s ním? Nejsnažší variantou je vycpat ho slaninou, zabalit do alobalu a strčit do trouby. Efektivní variantou je bažanta naporcovat podobně jako kuře. Oddělit prsíčka, stehna a ze skleletu vařit bažantí vývar.

VÝVAR

Bažantí skelety osolte, položte je na pečící papír a strčte je na chvilku do trouby. Maso bude krásně čisté a vývar se nebude špinit. Posléte je přendejte do vody, přidejte kořenovou zeleninu, bobkový list, nové koření, pepř, chilli papričku a vývar pomaličku táhněte přes celou noc. Dopoledne přes plátno přeceďte, připravte si nudle, na másle orestujte kořenovou zeleninu, přidejte bažantí maso a? Dobrou chuť!

PRSA

Vygooglujte si svůj recept u bažantích prsou, ale za zmínku stojí bažant se slaninou v brusinkové omáčce.

STEHNA

Pečení bažantích stehýnek není složité, jen je třeba obalit nohy kvalitní slaninou, zakrýt alobalem nebo uzavřít do pekáče. Příloha je jen věcí fantazie :-)

Pokud vyhrajete divočáka, zavolejte SOS – myslivce :-) S tím Vám fakt neporadím.

Lovu zdar!


Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Aktuální číslo

paparazzi bulváru zasahují:

Online čtenáři:

Právě připojeni - hostů: 22 

Upozorňování

Je nutné vyplnit e-mail a alespoň jednu událost, na kterou se má upozorňovat.

E-mail *
Upozornění na nový soubor
Upozornění na nový článek
Upozornění na nový archiv

TREFA

 • Miloš Říha, hokejový trenér

  riha


  Jak s odstupem hodnotíte, pane trenére, svoje letošní účinkování u pardubického klubu? Jak hodnotíte výsledek, kterého mužstvo nakonec dosáhlo? Jirka, Pardubice

  Na jednu stranu tým dosáhl toho, čeho dosáhnout…

  Celý článek...

banner-suska

Náš Facebook

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Paparazzi Bulváru zasahují:

hasici-v-knihovne.jpg