Dnes má svátek Iva , zítra slaví Blanka .

Ptáme se Vás:

Dáváte si novoroční předsevzetí?
 

rka_mase_letk

Krimi novinky:

 • Bolavý zub zastavil kamion a pomohli strážníci… Každý, kdo zažil bolest zubů, ví, jak umí být nepříjemná. Nesnesitelná bolest zubu dokonce zastavila i kamion mířící od Chrudimi do Pardubic, jeho ři...

  Celý článek...
 • Policisté z polabinského obvodního oddělení řeší oznámení týkající se poškození majetku, kterého se měl dopustit přítel poškozené. 

  Sedmatřicetiletý muž přišel dle oznamovatelky do jejího b...

  Celý článek...
 • V prvních hodinách nového roku došlo k vážné rodinné události v Dašicích na Pardubicku.

  Devětačtyřicetiletý syn zde fyzicky napadl své rodiče. K události došlo poté, co se muž v podnapilém ...

  Celý článek...
 • Kriminalisté obvinili manželskou dvojici, která měla obchodovat prostřednictvím internetu, zboží i přes obdržené platby nezasílala a peníze si ponechala pro svůj prospěch. 

  Celý článek...

Kočka Bulváru

DSC_1016_web+.jpg

Očima Miloše Spáčila

 • Už je to pár let, co jsem zahodil cigaretu, kterou jsem nahradil její elektronickou alternativou. Ta stará, tabáková, mi už ani nechutná, dokonce mi smrdí. Ale starýho psa novým kouskům nenaučíš, přírodní tabák je prostě přírodní tabák, takže občas pobafávám dýmku. Žádný Taras Bulba ani Krakonošova směs, prostě si…

  Celý článek...
Bulvár
700 tisíc na Larischovu vilu

larischova_vilaSkoro tři čtvrtě milionu korun přiklepli pardubičtí radní Larischově vile. Budova, která je v majetku legionářské obce, sloužila za druhé světové války nacistům. Ti v ní před popravou drželi odbojáře i obyvatele Ležáků.

Objekt získali legionáři od společnosti Foxconn a snaží se ji postupně dát do pořádku. V budoucnu by tady měla být expozice připomínající chmurná léta naší vlasti, zejména období heydrichiády. Ovšem k tomu je potřeba hromada práce a spousta peněz.

Letos na jaře se tady při výjezdním zasedání vlády zastavil i premiér Andrej Babiš, který přislíbil pomoc. Ta je zatím především poskytována městem Pardubice a Pardubickým krajem. "Máme společnou povinnost podílet se na jejím zachování, je připomínkou a odkazem pro další generace," uvedl primátor Charvát s tím, že loni město na vilu poslalo půl milionu korun. Nyní radní přiklepli 700 tisíc, stejnou částku dá i Pardubický kraj. "Vila není národní kulturní památkou. Legionáři tak bohužel nemají šanci dosáhnout na evropské dotace. Opravy jsou přitom velmi nákladné, je dobře, že se postupně daří sdružovat prostředky vlastníka, města, kraje, ale i ministerstva kultury, které letos přispělo částkou 1,2 milionu korun," doplnil náměstek primátora Jakub Rychtecký.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Aktuální číslo

paparazzi bulváru zasahují:

Online čtenáři:

Právě připojeni - hostů: 32 

Upozorňování

Je nutné vyplnit e-mail a alespoň jednu událost, na kterou se má upozorňovat.

E-mail *
Upozornění na nový soubor
Upozornění na nový článek
Upozornění na nový archiv

TREFA

 • Miloš Říha, hokejový trenér

  riha


  Jak s odstupem hodnotíte, pane trenére, svoje letošní účinkování u pardubického klubu? Jak hodnotíte výsledek, kterého mužstvo nakonec dosáhlo? Jirka, Pardubice

  Na jednu stranu tým dosáhl toho, čeho dosáhnout…

  Celý článek...

banner-suska

Náš Facebook

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Paparazzi Bulváru zasahují:

krychlic.jpg