Dnes má svátek Vít , zítra slaví Zbyněk .

Ptáme se Vás:

Dáváte si novoroční předsevzetí?
 

rka_mase_letk

Krimi novinky:

 • Bolavý zub zastavil kamion a pomohli strážníci… Každý, kdo zažil bolest zubů, ví, jak umí být nepříjemná. Nesnesitelná bolest zubu dokonce zastavila i kamion mířící od Chrudimi do Pardubic, jeho ři...

  Celý článek...
 • Policisté z polabinského obvodního oddělení řeší oznámení týkající se poškození majetku, kterého se měl dopustit přítel poškozené. 

  Sedmatřicetiletý muž přišel dle oznamovatelky do jejího b...

  Celý článek...
 • V prvních hodinách nového roku došlo k vážné rodinné události v Dašicích na Pardubicku.

  Devětačtyřicetiletý syn zde fyzicky napadl své rodiče. K události došlo poté, co se muž v podnapilém ...

  Celý článek...
 • Kriminalisté obvinili manželskou dvojici, která měla obchodovat prostřednictvím internetu, zboží i přes obdržené platby nezasílala a peníze si ponechala pro svůj prospěch. 

  Celý článek...

Kočka Bulváru

1174964_4783431882334_2032223864_n.jpg

Očima Miloše Spáčila

 • Už je to pár let, co jsem zahodil cigaretu, kterou jsem nahradil její elektronickou alternativou. Ta stará, tabáková, mi už ani nechutná, dokonce mi smrdí. Ale starýho psa novým kouskům nenaučíš, přírodní tabák je prostě přírodní tabák, takže občas pobafávám dýmku. Žádný Taras Bulba ani Krakonošova směs, prostě si…

  Celý článek...
Krychlič o pipinách

krychlic3Po malé přestávce se na stránky Bulváru vrátil opět Krychlič. Václav Kulhánek, kterému snad už nikdo jinak ani neřekne, s námi tentokrát mimo jiné rozebral situaci kolem pardubického autobusáku a rozpovídal se taky o svých pipinách.

 

V lednu jsme si připomněli padesát let od činu Jana Palacha, teď v únoru od sebeupálení Jana Zajíce. Vy jste vlastně jejich vrstevník. Jak jste tu dobu prožíval?

V té době jsem poprvé promoval. Tehdy jsem nemohl nijak vyjádřit svůj souhlas s jejich činy, připojit se k demonstracím nebo pietním aktům, protože jsem měl obavy z případné odezvy. Jeden můj kamarád, který studoval v Hradci tenkrát začal tisknout letáky a vylepoval je ve škole a byl do půl roku vyhozen. Měl jsem tedy obavu, abych si nepokazil budoucí život.

Z historie do současnosti. Bezesporu jste zaznamenal situaci kolem pardubického autobusového nádraží. Je jasné, že nějaký čas budeme ve městě bez přístavu pro linkové autobusy. Co tomu říkáte?

V každém případě to musí být vyřešené tak, aby cestující měli nadále kam přijíždět a odkud vyjíždět v návaznosti na vlaky. Nemůže nastat stav, kdy budou lidé bloudit po městě a hledat svůj spoj. Tím spíš, že jsme nejméně navštěvovaným regionem. Pokud k tomu nebudeme mít vyřešenou dopravní obslužnost, dopadneme ještě hůř.

Podle mého jsou určité plochy v blízkosti železničního nádraží, kde by bylo potřeba vybudovat provizorní autobusové nádraží. Jinak by to mohlo skončit jako v Brně, že by tady chodili živí informátoři, kteří by říkali lidem, odkud jim jede který autobus. A kdyby linkové autobusy měly stavět v prostoru před nádražím, kde je MHD, tak myslím, že by vznikl poměrně velký zmatek.

Poslední otázka je vyloženě osobní. Vy často zmiňujete, jak obstaráváte slepice, jezdíte jim pro pečivo... Jaký vlastně máte vztah ke zvířatům?

Jsou dvě teorie. Někdo říká, že kdo má rád zvířata, má rád lidi. Naproti tomu je opačná teorie, že kdo má rád zvířata, lidi rád nemá. U mě je to tak, že zvířata mám velice rád, ovšem nenahrazují mi lidi. Beru zvířata jako zvířata, ovšem nemohou mi nahradit přátele tak, jako je nahrazují mnohým důchodcům nebo důchodkyním. Když těm svým pipinám jezdím pro pečivo, potkávám lidi venčící psy a povídáme si. A často se setkávám s tím, že pejsek nahrazuje rodinu nebo přátele. Ovšem potom, když tito lidé přijdou do domova důchodců, kde svého mazlíčka mít nemohou, tak velice chátrají.

Já pejska mít nemusím, to mají mladí na druhé půlce zahrady. Ti mají border kolii, která dělá všechno, pomalu i mluví. Mě stačí moje pipiny a kolikrát, když si na promenádní koncerty vezmu kohouta, tak to úplně naruším, každý se chce se mnou a kohoutem fotit. Pipin mám kolem sto dvaceti, teď se mi líhnou malá kuřátka.

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Aktuální číslo

paparazzi bulváru zasahují:

Online čtenáři:

Právě připojeni - hostů: 48 

Upozorňování

Je nutné vyplnit e-mail a alespoň jednu událost, na kterou se má upozorňovat.

E-mail *
Upozornění na nový soubor
Upozornění na nový článek
Upozornění na nový archiv

TREFA

 • Miloš Říha, hokejový trenér

  riha


  Jak s odstupem hodnotíte, pane trenére, svoje letošní účinkování u pardubického klubu? Jak hodnotíte výsledek, kterého mužstvo nakonec dosáhlo? Jirka, Pardubice

  Na jednu stranu tým dosáhl toho, čeho dosáhnout…

  Celý článek...

banner-suska

Náš Facebook

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Paparazzi Bulváru zasahují:

BLV Paparazzi 2.jpg