Dnes má svátek Vít , zítra slaví Zbyněk .

Ptáme se Vás:

Dáváte si novoroční předsevzetí?
 

rka_mase_letk

Krimi novinky:

 • Bolavý zub zastavil kamion a pomohli strážníci… Každý, kdo zažil bolest zubů, ví, jak umí být nepříjemná. Nesnesitelná bolest zubu dokonce zastavila i kamion mířící od Chrudimi do Pardubic, jeho ři...

  Celý článek...
 • Policisté z polabinského obvodního oddělení řeší oznámení týkající se poškození majetku, kterého se měl dopustit přítel poškozené. 

  Sedmatřicetiletý muž přišel dle oznamovatelky do jejího b...

  Celý článek...
 • V prvních hodinách nového roku došlo k vážné rodinné události v Dašicích na Pardubicku.

  Devětačtyřicetiletý syn zde fyzicky napadl své rodiče. K události došlo poté, co se muž v podnapilém ...

  Celý článek...
 • Kriminalisté obvinili manželskou dvojici, která měla obchodovat prostřednictvím internetu, zboží i přes obdržené platby nezasílala a peníze si ponechala pro svůj prospěch. 

  Celý článek...

Kočka Bulváru

P1257188968vw2.jpg

Očima Miloše Spáčila

 • Už je to pár let, co jsem zahodil cigaretu, kterou jsem nahradil její elektronickou alternativou. Ta stará, tabáková, mi už ani nechutná, dokonce mi smrdí. Ale starýho psa novým kouskům nenaučíš, přírodní tabák je prostě přírodní tabák, takže občas pobafávám dýmku. Žádný Taras Bulba ani Krakonošova směs, prostě si…

  Celý článek...
Závodiště čeká souboj vozatajů

vozatajoveJezdeckou sezonu roku 2019 otevírají na pardubickém závodišti závody spřežení. Cena Dostihového spolku se uskuteční o víkendu 13. a 14. dubna, kdy se do kolbišť a terénních tratí vydá na třicet vozatajů. Vypsány jsou také soutěže pro děti.

Dvoudenní vozatajské závody se budou konat hned na třech místech pardubického závodiště. V sobotu na koňská spřežení čekají drezury na travnatém kolbišti a také parkury (překážkové jízdy) v prostoru Šandova kopce nedaleko vodních příkopů. Neděle bude patřit oblíbeným maratonům (terénním jízdám) v dostihové dráze s pěti překážkami. Pro dětské závodníky jsou připravené parkury a drezury. Stavitelem tratí je devítinásobný mistr České republiky ve vozatajských soutěžích a rekordman v počtu zapřažených koní Petr Vozáb.

S panem Vozábem spolupracujeme dlouhodobě, stavěl pro nás tratě i při Mistrovství ČR. Mít takovou kapacitu v týmu je záruka dobře připravených závodů. Navíc zná dráhu velmi dobře, sám byl dostihovým jezdcem a je také vítězem Velké pardubické z roku 1985,“ připomněl místopředseda představenstva Dostihového spolku a.s. Martin Korba.

Při prvních letošních závodech spřežení – další budou v červenci – se představí řada velmi zkušených vozatajů a medailistů z národních šampionátů. Nebude chybět ani člen vyhlášené vozatajské rodiny Nesvačilů Jiří mladší, který se účastnil i Světových jezdeckých her a který v Pardubicích zapřáhne dvojspřeží starokladrubských koní.  

Při vozatajských soutěžích mají diváci vstup zdarma a mohou závodníky sledovat přímo v dostihové dráze. Závody každý den začínají v 10 hodin.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Aktuální číslo

paparazzi bulváru zasahují:

Online čtenáři:

Právě připojeni - hostů: 56 

Upozorňování

Je nutné vyplnit e-mail a alespoň jednu událost, na kterou se má upozorňovat.

E-mail *
Upozornění na nový soubor
Upozornění na nový článek
Upozornění na nový archiv

TREFA

 • Miloš Říha, hokejový trenér

  riha


  Jak s odstupem hodnotíte, pane trenére, svoje letošní účinkování u pardubického klubu? Jak hodnotíte výsledek, kterého mužstvo nakonec dosáhlo? Jirka, Pardubice

  Na jednu stranu tým dosáhl toho, čeho dosáhnout…

  Celý článek...

banner-suska

Náš Facebook

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Paparazzi Bulváru zasahují:

hasici-v-knihovne.jpg