Dnes má svátek Vít , zítra slaví Zbyněk .

Ptáme se Vás:

Dáváte si novoroční předsevzetí?
 

rka_mase_letk

Krimi novinky:

 • Bolavý zub zastavil kamion a pomohli strážníci… Každý, kdo zažil bolest zubů, ví, jak umí být nepříjemná. Nesnesitelná bolest zubu dokonce zastavila i kamion mířící od Chrudimi do Pardubic, jeho ři...

  Celý článek...
 • Policisté z polabinského obvodního oddělení řeší oznámení týkající se poškození majetku, kterého se měl dopustit přítel poškozené. 

  Sedmatřicetiletý muž přišel dle oznamovatelky do jejího b...

  Celý článek...
 • V prvních hodinách nového roku došlo k vážné rodinné události v Dašicích na Pardubicku.

  Devětačtyřicetiletý syn zde fyzicky napadl své rodiče. K události došlo poté, co se muž v podnapilém ...

  Celý článek...
 • Kriminalisté obvinili manželskou dvojici, která měla obchodovat prostřednictvím internetu, zboží i přes obdržené platby nezasílala a peníze si ponechala pro svůj prospěch. 

  Celý článek...

Kočka Bulváru

1238054_4787633027360_1158342721_n.jpg

Očima Miloše Spáčila

 • Už je to pár let, co jsem zahodil cigaretu, kterou jsem nahradil její elektronickou alternativou. Ta stará, tabáková, mi už ani nechutná, dokonce mi smrdí. Ale starýho psa novým kouskům nenaučíš, přírodní tabák je prostě přírodní tabák, takže občas pobafávám dýmku. Žádný Taras Bulba ani Krakonošova směs, prostě si…

  Celý článek...
Bulvár
Šéf četníků strkal koule slonům do tlamy

Favoritem mezi narozeninovými dárky pro čerstvě šedesátiletého šéfa pardubických četníků Rostislava Hübla byla poukázka od manželky. Díky ní se stal na jeden den ošetřovatelem zvířat v ZOO. A pořádně si to užil.

Vzhledem k tomu, že Hübl v mládí choval papoušky, byla jeho cesta v ZOO jasná - mundůr na sebe a hurá k ptákům. „V pavilonu exotického ptactva byla základna a tam byla jedna úžasná paní, která do ZOO nastoupila, když ji bylo dvacet, a už je tam čtyřicet let. Ta mě dostala na starost,“ popsal Bulváru začátek své krátké ošetřovatelské kariéry Hübl. Jeho dočasná šéfová ho vyvedla z představy, že se bude motat jen kolem exotických ptáků. „Projezdili jsme celou zahradu, všechno, co se jmenuje pták, u toho jsme byli. V centrální výdejně stravy jsme nafasovali jídlo pro zvířata na celý den a vyrazili na safari krmit pštrosy. Odtamtud k pelikánům s bedýnkou kaprů, které jsem házel pelikánům přímo do krku.“ Kromě krmení kontrolovali vajíčka, prohlíželi mláďata, uklízeli nepořádek nebo odváželi zbytky žrádla od supů do kafilérie.
Práce na Hübla čekala i v připravovaném pavilonu ptáků, který ještě není otevřený. A po obědě překvapení. „Šli jsme dělat pedikůru slonům. K nim se nesmí, ale ve vratech jsou dvířka, do kterých slon strčí na povel nohu. A pak musíte vzít rejžák a nohu mu očistit. Mazlavým mýdlem s olejem se mu pak ošetří nehty, vy ho poplácáte a on strčí do dvířek další nohu,“ vypráví ředitel městské policie. Ovšem péče o sloní nohy nebyla jediná práce u chobotnatců. „Dostal jsem velkej kbelík, kde byla nějaká směs žrádla s vitamínama, ze které jsem dělal koule a ty jsem mu strkal do tlamy. On někdy počkal, až jsem mu tam dal čtyři, aby měl vůbec co polykat.“ Hübla přitom velmi překvapilo, že vůbec neplatí, že by sloni dupali, naopak, prý vůbec nejsou slyšet.
Přestože si šéf pardubických strážníků v ZOO pořádně zamakal, svůj ošetřovatelský den považuje za úžasný zážitek. „Kdybych to měl do Dvora pětadvacet kilometrů jako to mám do Pardubic, tak už tam dávno dělám. Hrozně mě to bavilo.“ No a časem se voliéra objeví i u Hüblů doma. Zatím chodí za papoušky k sousedovi, který jich má kolem stovky, ale nastane prý chvíle, kdy se k papouškům vrátí.

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Aktuální číslo

paparazzi bulváru zasahují:

Online čtenáři:

Právě připojeni - hostů: 47 

Upozorňování

Je nutné vyplnit e-mail a alespoň jednu událost, na kterou se má upozorňovat.

E-mail *
Upozornění na nový soubor
Upozornění na nový článek
Upozornění na nový archiv

TREFA

 • Miloš Říha, hokejový trenér

  riha


  Jak s odstupem hodnotíte, pane trenére, svoje letošní účinkování u pardubického klubu? Jak hodnotíte výsledek, kterého mužstvo nakonec dosáhlo? Jirka, Pardubice

  Na jednu stranu tým dosáhl toho, čeho dosáhnout…

  Celý článek...

banner-suska

Náš Facebook

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Paparazzi Bulváru zasahují:

BLV Paparazzi.jpg