Dnes má svátek Magdaléna , zítra slaví Libor .

Ptáme se Vás:

Vyrazíte v srpnu do Sportovního parku Pardubice?
 

rka_mase_letk

Krimi novinky:

 • Bolavý zub zastavil kamion a pomohli strážníci… Každý, kdo zažil bolest zubů, ví, jak umí být nepříjemná. Nesnesitelná bolest zubu dokonce zastavila i kamion mířící od Chrudimi do Pardubic, jeho ři...

  Celý článek...
 • Policisté z polabinského obvodního oddělení řeší oznámení týkající se poškození majetku, kterého se měl dopustit přítel poškozené. 

  Sedmatřicetiletý muž přišel dle oznamovatelky do jejího b...

  Celý článek...
 • V prvních hodinách nového roku došlo k vážné rodinné události v Dašicích na Pardubicku.

  Devětačtyřicetiletý syn zde fyzicky napadl své rodiče. K události došlo poté, co se muž v podnapilém ...

  Celý článek...
 • Kriminalisté obvinili manželskou dvojici, která měla obchodovat prostřednictvím internetu, zboží i přes obdržené platby nezasílala a peníze si ponechala pro svůj prospěch. 

  Celý článek...

Kočka Bulváru

schlefrova.jpg

Očima Miloše Spáčila

 • Už je to pár let, co jsem zahodil cigaretu, kterou jsem nahradil její elektronickou alternativou. Ta stará, tabáková, mi už ani nechutná, dokonce mi smrdí. Ale starýho psa novým kouskům nenaučíš, přírodní tabák je prostě přírodní tabák, takže občas pobafávám dýmku. Žádný Taras Bulba ani Krakonošova směs, prostě si…

  Celý článek...
Vliv dopravních staveb na životní prostředí – ústřední téma pro dopraváky

pracovn_setkn_Pk_SS_1_NmecDuek-1_400x277Nová EIA, tedy posouzení vlivu stavby na životní prostředí, zablokovala všechny módy dopravy. Alespoň tak by se daly jednoduše shrnout výstupy dalšího pravidelného pracovního jednání organizací a firem pracujících v oboru dopravy. To svolal náměstek hejtmana Pardubického kraje Jaromír Dušek ve spolupráci se Správou a údržbou silnic Pardubického kraje.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Celý článek...
 
Trefa do hejtmana vol. 2

Hejtman_Martin_NetolickČelní představitelé sociální demokracie uvádějí jako reálný cíl v krajských volbách pět až sedm hejtmanských křesel, v konkrétním výčtu možného zisku ale Pardubický kraj není. Nepovažujete to za vaše podcenění?

Nejsme prognostik, Miloš Zeman by možná byl konkrétnější. Znovu ovšem zdůrazňuji, abychom se vrátili od počtu křesel k vizi. Pokud by tomu tak skutečně bylo, pak ČSSD by měla ve volbách uspět velmi dobře. Je úsměvné, když od některých představitelů vybraných vládních stran slyším již tři roky, že by zrušili kraje, přitom ale ve svém volebním programu píší, jak je třeba oslabit centrální ministerstva a kompetence převést na kraje a obce. Hádejte o jaký politický projekt (hnutí) jde?

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Celý článek...
 
Trefa do hejtmana vol. I

Hejtman_Martin_NetolickNa podzim budete jako lídr kandidátky sociální demokracie obhajovat křeslo hejtmana. Jak velkou naději si dáváte? Na kolik procent podle vás na postu hejtmana zůstanete?

Jsem přesvědčený, že stejně jako ve fyzice i v politice platí zákon zachování energie. Funkci hejtmana jsem se snažil věnovat maximálně, jak to jen jde. Jsem přesvědčený, že volební období bylo mimořádně úspěšné. Podařilo se realizovat věci, které se dlouho odkládaly. Opravené silnice, nové přístroje v nemocnicích nebo energetické úspory ve školách a dalších zařízeních ocení všichni, kteří využívají služby zajišťované Pardubickým krajem. Rekordní investice za celou dobu existence krajů snad hovoří za své. Naopak ale bych byl velmi nerad, kdyby byla politika a práce pro kraj zužována jen na to, jestli ten či onen bude vykonávat nějakou funkci. Není a nesmí to být honba za korytem, ale naopak je nezbytné k volbám přistupovat s pokorou. Nechci proto odhadovat výsledek. To dělají jiní, kteří se již ve funkci hejtmana cítí.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Celý článek...
 
Restaurant day jako zkouška na ostrý provoz

polvky_patika_dezertySpoustou z nás asi probublává touha otevřít si vlastní restauraci nebo alespoň bistro, kde bychom přátele a známé hostili svými v potu tváře vytvořenými dobrotami. Jenže restauratérský byznys není zdaleka pro každého. Chce to hodně talentu a hodně odvahy, jinak skončíte všem k smíchu v pořadech jako Ano šéfe.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Celý článek...
 
Názor Filipa Sedláka

sedlakTak máme novou nadaci. Jako by nestačil problém již s jednou, která  nechala zbourat objekt bývalých jatek. Teď se naši radní rozhodli, že si založí vlastní nadaci. Chtějí stěhovat krajskou nemocnici a potřebují vzbudit debatu. Tak dali hlavy dohromady a založili Nadační fond naše nemocnice se sídlem v práci u jednoho z nich. No a pak, nebo možná před, si uvědomili, že by bylo dobré mít nějaké peníze do začátku. A řekli si, vždyť šéfujeme městu, tak to třeba projde. No, a když jsou těmi, kdo mohou takový dar z peněz nás všech schválit, tak to prostě udělali. Z rezervy rozpočtu se najednou oddělilo půl milionu. Podle mě ukázkový střet zájmů. Když si uvědomíme, že za posledních deset let do současné krajské nemocnice byly investovány stovky milionů, tak se nápad se stěhováním jeví jako kardinální nesmysl. Rozhodne zastupitelstvo, sledujme jak.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 
Pardubáci v Riu: bikeři i atleti.

Jaroslav_Kulhavy_La_Bresse_2012_03Co je pro sportovce víc, než olympiáda? Asi už jen pocit, který zažijí jen vyvolení, se zlatem na krku na nejvyšším stupínku sledovat českou vlajku, jak stoupá do výše a k tomu neslyšně zpívat slova hymny… Jeden ze sportovců z našeho kraje, biker Jaroslav Kulhavý, ten pocit velmi dobře zná. Ze zástupců našeho regionu bude mít jednatřicetiletý zlatý medailista z Londýna největší šanci urvat umístění na bedně.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Celý článek...
 
Výstavba odbavovacího terminálu na letišti v Pardubicích konečně dostala zelenou

altAkcionáři společnosti East Bohemian Airport a.s. (EBA) a dodavatelé stavby dnes poklepali základní kámen nové odbavovací haly. Terminál by měl na zelené louce vyrůst během 18 měsíců. Po několikaletých dohadech se tak snad blýská pardubickému letišti na lepší časy.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Celý článek...
 
Barmanka kočičí královnou

13240521_271749139841268_3528736646244347611_nJe libo kávičku nebo kočičku? Teď můžete mít obojí najednou. V kurzu jsou totiž kočičí kavárny. Kávu si tady můžete dát s kočkou dvounohou i čtyřnohou. A naše dvounohá kočka barmanka vyrazila tento měsíc právě tam.

Nezačalo to v Pardubicích. Všechno se zrodilo na Pomezních boudách a může za to samozřejmě kočka. Ta si tam totiž vyhlídla své nové majitele a vlezla jim do kufru i do života. Novou kavárnu na Karlovině teď obléhají samí kočičí mazlíčci. 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Celý článek...
 
Májový Bulvár je tu!

bu_obalka_kvetenPátý měsíc roku už pomalu přechází v ten šestý, čas je tak na poslední jarní Bulvár. Najdete v něm hned několik fotoreportů s aviatickou tématikou. Závěrka našeho fotoaparátu cvakala o sto šest při Dni dopravy a při Dostihu Dne Dopravy ČR. Obě akce se nesly ve znamená oslav 133. narozenin pardubického rodáka a českého průkopníka letectví Jana Kašpara. 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Celý článek...
 
Co na to Krychlič?

kryhliKdo jste dorazil na Apríla do ABC klubu na oslavu 15. narozenin pardubických punkerů Dukly Vozovny, mohli jste vidět Václava Kulhánka křepčit na pódiu. Stejně jako v klipu stejnojmenné skupiny s názvem Květina. Do Pardubic přišlo v dubnu jaro a zamávalo i s Krychličem. 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Celý článek...
 
Se šípkovou... nebo se zelím?

Otázka na tělo. Alespoň v kultovním filmu Slavnosti sněženek. Hádka místních myslivců v podání Bohumila Hrabala se proslavila natolik, že do dneška se o šípkovou a zelí vedou velké spory. Chcete zažít jedinečnou atmosféru na vlastní kůži?

Až pojedete po dálnici z Prahy do Pardubic, nacvakejte si do navigace Kersko. Chatová oblast ležící jen kousek na východ od naší matičky je místem příběhů  Bohumila Hrabala, kde spisovatel žil s polodivokými kočkami. A v Kersku narazíte právě i na legendární Hrabalovu Hájenku.

JEDINÁ PRAVÁ SVÍČKOVÁ

Restaurace Hájenka se dodnes honosí heslem: „Jediná pravá šípková“. Nabízí především zvěřinové speciality. Z originálního jídelního lístku vybíráme.

IMG_7817Kančí kýtu se šípkovou omáčkou a houskovým knedlíkem (135,- Kč), kančí kostky pečené, hlávkové bílé a červené zelí, bramborový knedlík (130,- Kč), zvěřinový guláš se špekovým knedlíkem (130,- Kč), mufloní kostky nadivoko pečené se špenátem a bramborovým knedlíkem(130,- Kč) nebo jelení kýtu na červeném víně se švestkovou omáčkou a smaženými bramborovými šiškami (150,- Kč).

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 10 z 40

Aktuální číslo

paparazzi bulváru zasahují:

Online čtenáři:

Právě připojeni - hostů: 62 

Upozorňování

Je nutné vyplnit e-mail a alespoň jednu událost, na kterou se má upozorňovat.

E-mail *
Upozornění na nový soubor
Upozornění na nový článek
Upozornění na nový archiv

TREFA

 • Miloš Říha, hokejový trenér

  riha


  Jak s odstupem hodnotíte, pane trenére, svoje letošní účinkování u pardubického klubu? Jak hodnotíte výsledek, kterého mužstvo nakonec dosáhlo? Jirka, Pardubice

  Na jednu stranu tým dosáhl toho, čeho dosáhnout…

  Celý článek...

banner-suska

Náš Facebook

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Paparazzi Bulváru zasahují:

krychlic.jpg